+48 733 889 177

STOP CZERNIAKOWI! BADAJ ZNAMIONA NA SWOJEJ SKÓRZE

Od października 2017 roku Skopia Estetic Clinic oferuje dla Pacjentów kliniki bezpłatne badania profilaktyczne skóry.

Czerniak jest jednym z najbardziej agresywnych, z kilkudziesięciu występujących, nowotworów złośliwych skóry. Równocześnie, jest on prosty w diagnostyce i jest jednym z najprostszych do wyleczenia, pod warunkiem, że zostanie wykryty we wczesnym stadium.

W profilaktyce czerniaka najważniejsza jest regularna kontrola skóry w celu szybkiej identyfikacji nowych lub zmieniających się znamion.

„Prawdopodobieństwo wyleczenia czerniaka we wczesnym stadium rozwoju wynosi  97%, natomiast będącego w  zaawansowanym stadium zaledwie kilka procent. Leczenie odbywa się poprzez chirurgiczne usunięcie zmiany.”

dr n. med. Dorota Wielowieyska-Szybińska, Skopia Estetic Clinic

 

Na czym polegają badania profilaktyczne w Skopia Estetic Clinic?

Badanie polega na wykonywaniu serii zdjęć skóry Pacjenta (mapowanie skóry w formie uzupełniających się zdjęć całej jej powierzchni) i porównywaniu ich ze zdjęciami wykonywanymi przy poprzednich wizytach. Dzięki temu możliwe jest wykrywanie nowych znamion oraz rejestrowanie zmian znamion już istniejących.

Chodzi tu o kluczową w prewencji czerniaka kontrolę szybkości i zakresu rozrostu zmian na skórze. Dzięki takiej dokumentacji zdjęciowej, Pacjent przychodzący wielokrotnie do gabinetu podlega dokładnej kontroli „różnicowej” i w sytuacji, gdy którakolwiek ze zmian wzbudzi podejrzenie kierowany jest do lekarza dermatologa.

 

Projekt: „Zastosowanie nowoczesnych, automatycznych metod wykrywania znamion skórnych w celu wykrywania nowotworów na podstawie zaawansowanych technik analizy obrazu” finansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Działanie 1.3   umowa nr 1/2017 z dn. 28.07.2017r.


« »
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska