Zabiegi laseroterapeutyczne są wykonywane o każdej porze roku, ale szczególnie polecamy je w okresie zimowym – stanowią one kluczowy element kompleksowej pielęgnacji w Skopia Estetic Clinic.

W sezonie zimowym nasza skóra odpoczywa od intensywnego promieniowania UV, więc jest to odpowiedni moment na inwestycję w laseroterapię. Tym bardziej, że jest z czego wybierać – oferujemy szeroką gamę zabiegów, takich jak odmładzanie, redukcja naczynek, likwidacja zmian skórnych oraz usuwanie blizn i blizn potrądzikowych, czy usuwanie niechcianego owłosienia twarzy i ciała. 

Zabiegi laserowe a korzyści zimowej pory 

Zdecydowanie warto zaplanować zabiegi laserowe w swojej pielęgnacji przeciwstarzeniowej i regeneracyjnej, z poniższych powodów:

  • mniejsza ekspozycja skóry na słońce czyli promieniowanie UV (mniejsze ryzyko przebarwień)
  • skóra regeneruje się efektywniej (chłodne temperatury, przy zachowaniu ochrony bariery lipidowej skóry, sprzyjają procesom gojenia. Oznacza to, że skóra po zabiegu laserowym może lepiej i szybciej się regenerować. To z kolei przyczynia się do uzyskania lepszych efektów i skrócenia okresu rekonwalescencji.)
  • przygotowanie skóry na wiosenne wyzwania (zabiegi laserowe zimą to doskonała okazja do przygotowania skóry na nadchodzący sezon wiosenny. Dzięki zimowej pielęgnacji w Skopia Estetic Clinic pacjenci mogą cieszyć się zdrową, promienną skórą już od pierwszych cieplejszych dni.)
  • mniej aktywności na zewnątrz (zimą wielu z nas spędza mniej czasu na świeżym powietrzu, co oznacza, że istnieje mniejsze ryzyko zanieczyszczenia skóry zewnętrznymi czynnikami. To sprzyja lepszemu powstawaniu efektów zabiegu, a także minimalizuje ryzyko podrażnień.)

Peeling laserowy – przebudowa skóry na nowo

W ofercie Skopia Estetic Clinic znajdują się zaawansowane zabiegi resurfacingu i dermabrazji, takie jak laserowe złuszczanie skóry przy użyciu technologii laserów jak, FINEXEL laser frakcyjny CO2. Te zabiegi mają na celu złuszczenie skóry, pobudzenie regeneracji, redukcję przebarwień i wygładzenie zmarszczek. Odpowiednio dobrane zabiegi pozwalają dostosować intensywność działania do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zamykanie naczynek zimą

Gdy nie jesteśmy narażeni na nagrzewanie skóry tak jak latem, warto pomyśleć o zabiegach mających na celu zamknięcie naczynek. Za pomocą laseru FOTONA możemy likwidować popękane naczynka na twarzy, co znacząco wpłynie na ogólna poprawę kolorytu i estetyki twarzy. Zabieg możemy również wykonywać na łydkach i tym sposobem wykorzystać zimowy czas na regenerację –  przygotować łydki na sezon letni, gdy je znacznie częściej odkrywamy. 

Laserowe odmładzanie skóry – poznaj fotoodmładzanie i endolifting 

Zmarszczki na różnych obszarach twarzy mogą być skutecznie redukowane za pomocą laseru IPL (ang. Intense Pulse Light). Jest to w skrócie terapia silnym światłem impulsowym. Fotoodmładzanie polega na poprawie struktury skóry, usunięciu przebarwień czy rozszerzonych naczynek krwionośnych. W tym zabiegu IPL, wykorzystuje głównie hemoglobinę, znajdującą się w drobnych naczyniach krwionośnych skóry. W efekcie, już po pierwszym zabiegu pacjenci obserwują redukcję bruzd, zmarszczek, wygładzenie i ujednolicenie koloru cery.

Z kolei Endolifting Fotona 4D wykonuje się zarówno na zewnętrznej powierzchni twarzy, jak i wewnątrz jamy ustnej. Ta metoda pozwala na kurczenie się włókien kolagenowych na całej grubości skóry, umożliwiając tym samym osiągnięcie trwałego ujędrnienia skóry oraz nawet efektu tzw. wypełnienia bez konieczności stosowania wypełniaczy.

Laserowe usuwanie blizn – nie musisz żyć z blizną

Blizny po trądziku, oparzeniach czy wypadkach mogą być skutecznie usuwane dzięki laserowi laserowi frakcyjnemu. W Skopia Estetic Clinic pomagamy pacjentom w redukcji,  usuwaniu blizn z dużym sukcesem – zazwyczaj są one dla pacjentów niechcianą i nieestetyczną “pamiątką”. Tutaj również przychodzi nam z pomocą zabieg łączony – a mianowicie mezoterapia kolagenem. Bliznę opracowuje się w taki sposób, aby ostrzyknąć ją dookoła preparatem kolagenowym. Dzięki temu osiągniemy szybsze i lepsze rezultaty redukcji blizny. W naszym dziale Metamorfozy można zapoznać się z historiami pacjentów, którzy poddali się u nas terapii blizny. Aby skorzystać z lasera, należy zawsze odbyć wizytę kwalifikacyjną i indywidualnie dobrać odpowiednio intensywną metodę, w zależności od zaawansowanie problemu pacjenta. 

Zabiegi, które wzmocnią efekty lasera 

Aby wzmocnić efekty zabiegów laserowych, a jednocześnie wesprzeć regenerację skóry możemy także skorzystać dodatkowo z zabiegu mezoterapii igłowej. Dostarczy ona skórze cennych substancji, przyspieszając procesy regeneracyjne.  

Przed przystąpieniem do bardziej zaawansowanych zabiegów laserowych zachęcamy do wykonania oczyszczenia poprzez peeling PRX. Ten początkowy krok pomaga przygotować skórę do bardziej intensywnych procedur, poprawiając jej kondycję i umożliwiając osiągnięcie lepszych efektów podczas zabiegów laserowych.

Jaki laser wybrać? Zadzwoń do nas, doradzimy

Zimowa pora roku to doskonały moment na rozpoczęcie kompleksowej kuracji laserowej w Skopia Estetic Clinic. Dzięki innowacyjnym zabiegom i najnowocześniejszym laserom, możesz cieszyć się efektami już przed nadejściem wiosny. Zapraszamy do naszej kliniki, gdzie profesjonalizm spotyka się z nowoczesną technologią, a zespół doświadczonych specjalistów zadba o Twoją skórę na każdym etapie procesu. Terapię laserem dobierzemy w taki sposób, aby jak najlepiej spełniła Twoje oczekiwania.

Photo by Freepik.