​Laser frakcyjny CO2 to rodzaj zabiegu na skórę stosowany przez lekarzy w celu zmniejszenia widoczności blizn potrądzikowych, głębokich zmarszczek i innych nieregularności skóry.

Dzięki wyższej mocy szczytowej i mniejszej średnicy plamki uzyskujemy szybsze gojenie skóry. Laser frakcyjny CO2 jest powszechnie stosowany w leczeniu blizn potrądzikowych. Laser frakcyjny CO2 jest idealny dla osób, które chcą zminimalizować blizny potrądzikowe, drobne zmarszczki, przebarwienia, zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów. Dermatolodzy zalecają również poddanie się zabiegowi, jeśli pacjent chce odmłodzić skórę.

​Obszary zastosowania lasera frakcyjnego Kraków CO2 Finexel

Zabieg wpływa na wiele obszarów. Można stosować go zarówno w okolicach oczu, na całą twarz, szyję,  dekolt czy na wybrane obszary ciała. Laser świetnie wpływa na ogólną kondycję skóry i sprawia, że ta odzyskuje dawny blask. Zabieg świetnie wypłyca blizny, a płytsze może zlikwidować w całości. Rozjaśnia wybrane partie skóry, wpływa na zagęszczenie porów twarzy i delikatnie peelinguje wybrane partie ciała.

​Zalety zabiegu

  • resurfacing i odmładzanie skóry 
  • wypłycanie blizn
  • rozjaśnianie skóry
  • zagęszczanie porów
  • delikatny peeling 
  • likwidacja zmarszczek

​Przeciwwskazania

Niestety frakcyjny laser CO2 nie jest dla każdego. Osobom z rozległymi wypryskami, otwartymi ranami lub jakimikolwiek infekcjami na twarzy zaleca się nie korzystanie z tego zabiegu. Pacjenci przyjmujące doustnie izotretynoinę również powinny unikać zabiegu, ponieważ stwarza to zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Przy poważnych schorzeniach takich, jak cukrzyca powinno się również zachować szczególną ostrożność i najpierw skonsultować się z lekarzem lub dermatologiem.

​Konsultacja

Konsultacja ze specjalistą, ustalenie obszarów zabiegowych, wykluczenie przeciwwskazań do zabiegów.

​Pierwszy zabieg

Laser frakcyjny Kraków CO2 jest często wykonywany przez nałożenie kremu znieczulającego miejscowo na obszar problemowy 30 do 45 minut wcześniej. Sam zabieg trwa tylko 15 do 20 minut. Wykorzystuje krótkofalową energię świetlną (zwaną ultrapulsem), która jest nieustannie przepuszczana przez wzorzec skanowania w celu usunięcia cienkich, zewnętrznych warstw uszkodzonej skóry. Po wyeliminowaniu martwych komórek naskórka, zabieg aktywuje produkcję wielu stref mikrotermalnych, które sięgają w głąb skóry. Dzięki temu może stymulować naturalny proces gojenia organizmu i zwiększać produkcję kolagenu. To ostatecznie zastępuje stare, uszkodzone komórki nową, zdrową skórą.

​Kolejne zabiegi

Ustalany jest termin kolejnych sesji lub konsultacji.

​Konsultacja kończąca

Po zakończeniu terapii specjalista na życzenie pacjenta ocenia jej efekty.