+48 733 889 177
Odciski od 30 zł

Wykonywane w ramach: Podologia

Odciski

Odciski popularnie nazywane nagniotkami są to zmiany hiperkeratotyczne , które powstają w miejscach ciągłego ucisku na wskutek obuwia lub deformacji kostnych. Jest to twarda , zrogowaciała skóra, która poprzez swoją grubość uciska na nerw wywołując dokuczliwy ból.

JAK WYGLĄDA ZABIEG USUWANIA ODCISKÓW ?

Zabieg usuwania odcisków polega na manualnym usunięciu zmian hiperkeratotycznych za pomocą specjalnych frezów lub skalpela. Podolog po obejrzeniu zmian decyduje o technice jaką będzie wykonywał zabieg. Procedura usuwania odcisków jest bezbolesna i bardzo krótka, po której Pacjent od razu odczuwa znaczną poprawę jakości chodzenia i brak dolegliwości bólowych. W zależności od umiejscowienia odcisku oraz genezy jego powstania zabieg może być jednorazowy, czyli odcisk nie będzie nawracał bądź z tendencją do narastania ponownego i wówczas zabieg ten należy powtarzać.

CO JEST PRZYCZYNĄ POWSTAWANIA ODCISKÓW?

Najważniejszym elementem w walce z odciskami jest zrozumienie dlaczego się one pojawiają. Odciski powstają w bardzo podobny sposób, co modzele- żółte masy rogowe występujące na podeszwie stopy, najczęściej na śródstopiu. Pierwszą z przyczyn powstawania odcisków jest fakt, że nosimy zbyt ciasne obuwie, które stymuluje proces rogowacenia skóry stóp. Również noszenie skarpetek ze sztucznych materiałów może przyczynić się do powstawania otarć, mogących w przyszłości spowodować powstanie odcisków. Drugą – bardziej dokuczliwą przyczyną  powstawania odcisków są deformacje kostne w obrębie stopy, które dodatkowo niekorzystnie wpływają na stan zdrowia stóp. Deformacje kostne powodują często odciski nieodwracalne, czyli takie które możemy usunąć na pewien okres czasu, ale z tendencją do nawrotu. Nagniotki są reakcją obronną organizmu, który wytwarza dodatkowe warstwy komórek rogowych w celu ochrony przed uszkodzeniem. Wkładki dobrane do potrzeb Pacjenta są bardzo dobrą pomocą w komfortowym funkcjonowaniu Pacjenta, a także wydłużają czas po którym pacjent powróci do gabinetu podologicznego.

Cennik

Odciski

usunięcie odcisku
40 zł
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska