Ginekologia estetyczna – jakie są wskazania?

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej polecane są kobietom, u których występują m.in. takie dolegliwości jak: nietrzymanie moczu (spoczynkowe lub wysiłkowe), suchość pochwy, a także jej luźność, przerost warg sromowych,a także blizny, które powstały po nacięciu krocza.

Z wyżej wymienionymi problemami poradzi sobie doskonale właśnie ginekologia estetyczna, której celem jest przywrócić równowagę psychiczną i fizyczną pacjentkom.

W Skopia Estetic Clinic wykonujemy zabiegi głównie bazujące na preparatach na bazie kwasu hialuronowego, a także osocza bogatopłytkowego.

Ginekologia estetyczna – jakie zabiegi wykonywane są w SKOPIA ESTETIC CLINIC

Rewitalizacja warg sromowych większych

Zabieg rewitalizacji warg sromowych polega na użyciu kwasu hialuronowego. Głównym celem terapii jest przywrócenie młodego, atrakcyjnego wyglądu krocza. Idealne rozwiązanie dla kobiet po porodach czy urazach okolicy sromu i nie tylko. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a polega on na podskórnym podaniu kwasu hialuronowego tak, aby uzyskać pożądaną objętość i atrakcyjny wygląd warg sromowych.

Wskazania

  • zmiany zanikowe w obrębie warg sromowych większych
  • częste podrażnienia sromu powodujące świąd, ból, dyskomfort
  • chęć poprawy estetyki sromu

Rewitalizacja śluzówki pochwy z użyciem kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego

Zabieg przywracający optymalne nawilżenie pochwy, co w efekcie zmniejsza skłonność do podrażnień okolic intymnych oraz niweluje częstość infekcji.

Wskazania

  • suchość pochwy
  • zmiany zanikowe błony śluzowej pochwy związane z okresem przekwitania
  • częste urazy, otarcia i podrażnienia okolic intymnych
  • nawracające infekcje intymne

Powiększanie (Augmentacja) punktu G

Zabieg przeznaczony dla kobiet w każdym wieku, poprawiający doznania seksualne. Polega on na podaniu kwasu hialuronowego pod śluzówkę przedniej ściany pochwy, w obszar anatomicznego występowaniu punktu G.

Korekcja blizn po nacięciu krocza

Zabieg dedykowany wszystkim kobietom, u których po przebytych porodach siłami natury, w miejscu po nacięciu krocza, pojawia się dyskomfort, ból czy nieestetyczna blizna. Zabieg polega na uwolnieniu zrostów w obrębie blizny i podaniu kwasu hialuronowego, celem wypełnienia i uniesienia blizny.