+48 733 889 177

STELAŻ HIALURONOWY

Czas letni nieubłaganie przeminął, a wraz z końcem słonecznej pogody przyszło mroźne powietrze i wiatr. Gdy skóra była muśnięta słońcem wyglądała na zdrową i promienną. Zaś w okresie jesienno-zimowym jej kondycja pogarsza się – skóra staje się ziemista, szara i często bardzo sucha.
Promienie słoneczne powodują, że poziom nawilżenia skóry znacznie się zmniejsza. Struktura elastyno-kolagenowa ulega osłabieniu, co wiąże się z utratą naturalnego napięcia skóry. W gabinecie estetycznym pacjentki opisują ten problem najczęściej jako ,,opadające policzki” lub ,,chomiki”. Dodatkowo słońce powoduje pogłębianie się zmarszczek, a także znaczne przesuszenie skóry, spowodowane uszkodzeniem warstwy hydrolipidowej na skórze. Pod wpływem silnej ekspozycji na słońce nasza skóra traci zdolności naprawcze i nie wytwarza płaszcza, który chroni ją przed utratą wody. Na ratunek przychodzi nam jednak szeroki wachlarz zabiegów medycyny estetycznej oraz dobór prawidłowej pielęgnacji. Jednym z najbardziej wszechstronnych zabiegów w celu naprawy uszkodzeń posłonecznych oraz poprawy owalu twarzy jest STELAŻ HIALURONOWY. Jest to bardzo popularna procedura, wykorzystująca usieciowany kwas hialuronowy o różnej gęstości, w zależności od potrzeb. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i jest praktycznie bezbolesny ze względu na zawartość lidokainy w preparacie oraz jedno wkłucie na policzek.

Ze względu na to, że zabieg jest wykonywany kaniulą, ryzyko powstania siniaków jest minimalne.
Czas trwania zabiegu, certyfikowany preparat medyczny, doświadczony lekarz, a także brak widocznych śladów po wyjściu z gabinetu, kwalifikują stelaż hialuronowy jako zabieg „lunchowy”.

Zabieg zaspokaja jednocześnie kilka potrzeb: tworząc „rusztowanie” powoduje delikatny lifting policzka, bez efektu sztucznego napięcia skóry, spłyca zmarszczki (bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki), unosi kąciki ust, poprawia owal twarzy, poprzez uzupełnienie brakującej objętości skóry. Skóra jest ładnie napięta, poprawia się jej koloryt, jest intensywnie nawilżona.

Dodatkowo kwas hialuronowy wykorzystywany w stelażu pełni rolę stymulatora kolagenu,co oznacza, że pobudza on organizm do produkcji nowych, własnych włókien kolagenowych, w miejscu wykonania zabiegu. Efekt powstawania nowych włókien przyczynia się do wydłużenia czasu trwałości efektów. Czas po jakim należy powtórzyć zabieg jest uzależniony od gęstości użytego preparatu i waha się w zakresie 6-12 miesięcy.


« »
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska