Jakie korzyści daje zabieg HIFU? HIFU Kraków

Zabieg HIFU przeprowadzany w Skopia Estetic Clinic Kraków to wybór, który przynosi spektakularne efekty, zwłaszcza u pacjentów z dużą wiotkością skóry. Dodatkową korzyścią dla pacjenta jest fakt, że zabieg jest bezbolesny, a także nie wymaga specjalnych przygotowań ani okresu rekonwalescencji. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Efektem HIFU przeprowadzanym w Skopia Estetic Clinic Kraków jest naturalny lifting, bez nagłych zmian rysów twarzy, co stanowi alternatywę dla liftingu chirurgicznego. W przeciwieństwie do tradycyjnej chirurgii plastycznej, HIFU jest zabiegiem bezinwazyjnym i nie powoduje przerwania ciągłości naskórka.

Długotrwałe efekty widoczne są już po jednym zabiegu, co stanowi kolejną zaletę HIFU. Zabieg przeprowadzany w Skopia Estetic Clinic Kraków jest wykonywany w każdym wieku, także przy pierwszych oznakach wiotczenia skóry. Co więcej, jest to zabieg całoroczny, który można wykonywać także w okresach silnego nasłonecznienia.

W porównaniu do HIFU starszej generacji, stopień odczuwalności zabiegu został znacznie zredukowany, co sprawia, że jest on bardziej komfortowy dla pacjenta.

Kiedy warto przeprowadzić zabieg HIFU? HIFU Kraków

Jednym z problemów, z jakimi borykają się kobiety w wieku 40+ i 50+, jest wiotczenie tkanek, które występuje nawet przy idealnej wadze i zdrowym stylu życia. Nawet osoby, które są szczupłe, aktywne fizycznie, stosują zdrową dietę i korzystają z profesjonalnej pielęgnacji skóry, zauważają, że z wiekiem tracą jędrność skóry na twarzy, szyi, ramionach, wewnętrznej stronie ud, brzuchu i pośladkach. Zabieg HIFU przeprowadzany w Skopia Estetic Clinic w Krakowie można przeprowadzić również u młodszych klientów, którzy chcą poprawić kondycję swojej skóry.

Jakie efekty można korzyści osiągnąć dzięki HIFU? Jakie są zalety przeprowadzenia zabiegu HIFU? HIFU Kraków

Poniżej przedstawiamy przykłady zastosowań zabiegu HIFU przeprowadzanego w Skopia Estetic Clinic Kraków, które obejmują:

 • rewitalizację i odmłodzenie skóry
 • eliminację zwiotczałego podbródka
 • poprawę owalu twarzy oraz usuwanie opadających policzków (zwanych potocznie „chomikami”)
 • zarysowanie linii żuchwy
 • lifting opadających brwi
 • lifting czoła oraz wygładzenie zmarszczek na czole
 • redukcję zmarszczek wokół ust (zwanych potocznie „zmarszczkami palacza”)
 • zniwelowanie bruzd nosowo-wargowych
 • odmłodzenie wiotczejącej skóry szyi i dekoltu
 • poprawę napięcia skóry na ramionach, brzuchu, pośladkach, udach i kolanach
 • zagęszczenie i ujędrnienie skóry po utracie dużej masy ciała, w tym także po ciąży
 • profilaktykę utraty wiotkości skóry po 35 roku życia
 • redukcję tkanki tłuszczowej
 • usunięcie lokalnej otyłości
 • ujędrnienie wiotkiej skóry po odchudzaniu

Jak przebiega zabieg HIFU? HIFU Kraków

Zabieg HIFU przeprowadzany w Skopia Estetic Clinic Kraków rozpoczyna się od nałożenia na skórę specjalnego żelu, który ułatwia wnikanie fal ultradźwiękowych w głębsze partie skóry. Następnie specjalista przykłada do ciała urządzenie emitujące ultradźwięki i stopniowo przesuwa je po wszystkich wymagających tego obszarach. Co ważne, urządzenie działa tylko na tkanki podskórne, a nie na warstwę naskórka – dzięki temu zabieg jest bezpieczny i nieobarczony ryzykiem poważnych powikłań. W zależności od rozległości zabiegu, trwa on od 20 do 40 minut.

Jakie efekty można osiągnąć po zabiegu HIFU i jak szybko? HIFU Kraków

Pierwsze efekty zabiegu HIFU przeprowadzanego w Skopia Estetic Clinic Kraków są widoczne w ciągu 24-48 godzin po jego wykonaniu, choć należy pamiętać, że procesy regeneracyjne i produkcja nowego kolagenu odbywają się stopniowo, w ciągu 2-3 miesięcy.

Czy zabieg HIFU jest bolesny? Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi HIFU? HIFU Kraków

Wszystko zależy od indywidualnej tolerancji bólu pacjenta oraz od obszaru, na którym przeprowadzany jest zabieg. Niektórzy pacjenci po HIFU przeprowadzanym w Skopia Estetic Clinic Kraków mogą odczuwać dyskomfort i drobne dolegliwości, ale zazwyczaj nie są one zbyt silne ani niebezpieczne.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu HIFU? HIFU Kraków

Po zabiegu HIFU przeprowadzanym w Skopia Estetic Clinic Kraków skóra może być zaczerwieniona i może pojawić się lekki dyskomfort, ale objawy te ustępują po kilku godzinach lub dniach. W tym okresie zaleca się unikanie intensywnej aktywności fizycznej i stosowanie kosmetyków nawilżających i kojących. Należy też unikać peelingów i innych zabiegów złuszczających naskórek, a skórę delikatnie osuszać ręcznikiem. W ciągu miesiąca po zabiegu nie powinno się przyjmować leków przeciwbólowych ani przeciwzapalnych.

Jak działa technologia HIFU w urządzeniu HyproV? HIFU Kraków

SMAS, czyli system podskórno-mięśniowo-rozcięgnowy, jest ważnym elementem utrzymania młodego wyglądu twarzy. Chirurgia plastyczna wykorzystuje manipulowanie tkankami SMAS w standardowym face-liftingu. Jednakże, dzięki technologii HIFU drugiej generacji i urządzeniu BTL HIPRO, medycyna estetyczna zyskała nieinwazyjną alternatywę dla operacji. Ta nowoczesna technologia pozwala uniknąć ryzyka operacji chirurgicznej i długiej rekonwalescencji. Zabieg HIFU2 działa na poziomie skóry właściwej i pod nią, dzięki czemu uzyskujemy efekt liftingu bez ingerencji w ciągłość skóry. 

Energia cieplna HIFU2 jest aplikowana w okolicach twarzy w zależności od potrzeb, a fale BTL HIPRO skupiają się punktowo na poziomie skóry właściwej lub na poziomie SMAS. Ta bezinwazyjna technologia powoduje podgrzanie tkanek do temperatury 65—75°C, co prowadzi do punktowej koagulacji włókien kolagenowych. Skracające się włókna kolagenowe dają natychmiastowy efekt lekkiego liftingu na poziomie SMAS, co stanowi fundament skóry.