Zapytaliśmy doktora Pawła Ciubę na czym polega wolumetria i czy naprawdę, dzięki zabiegowi na bazie kwasu hialuronowego możemy zmienić rysy twarzy.

Na czym polega zabieg wolumetrii?

Wolumetria, jest specjalistycznie nazywana wolumetrią podporową. Zabieg pozwala nie tylko precyzyjnie odbudować powstałe z wiekiem ubytki na twarzy i modelować owal, ale także stworzyć podporę dla luźnej, obwisłej skóry. Dzięki wykorzystaniu najnowszych preparatów Fillmed Universal i Voluma, które wyróżniają się dużą plastycznością, można stworzyć pewnego rodzaju rusztowanie dla poluźnionej skóry i ponownie ją „podkleić”. 

Co możemy korygować z pomocą wolumetrii?

Za pomocą wolumetrii podporowej korygować możemy całą twarz – wszystkie te jej obszary, gdzie obserwujemy utratę objętości tkanki podskórnej. Dzięki wolumetrii możemy niwelować nadmierne obwisy, które uwidaczniają się w postaci ruchomej tkanki skórnej. Dzięki zabiegowi możemy „rzeźbić twarz” – przeprowadzić korektę nosa, łuków jarzmowo-policzkowych, skroni czy konturów żuchwy. Za pomocą stelażu hialuronowego dokonuje się korekcji każdego opadnięcia skóry, ale przy dużych obwisach należy także sięgnąć po inne metody liftingujące (z pomocą przychodzi energia ultradźwięków zabiegu HIFU, a także nici liftingujące, unoszące opadającą skórę do góry). Aby uzyskać naturalny, długofalowy efekt warto łączyć różne zabiegi i metody, które wzajemnie się uzupełniają. Nie należy również zapominać o właściwej pielęgnacji domowej, która podtrzymuje efekty zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Fillmed wraz z produktami do medycyny estetycznej posiada bogatą ofertę produktów detalicznych, których zadaniem jest właśnie podtrzymywać efekty uzyskane w gabinecie.

Jak wygląda procedura zabiegowa?

Zabieg wolumetrii polega na wprowadzaniu pod skórę preparatów wypełniających za pomocą mikrokaniuli. Działaniu poddaje się linie anatomiczne twarzy – okolice skroni, łuki jarzmowo-policzkowe, kontur żuchwy. Cały zabieg to zaledwie kilka nakłuć. 

Mechaniczne efekty zabiegu widoczne są od razu – dzięki wypełnieniu i uzupełnieniu braków w tkance poprawie ulega owal twarzy, zmienia się jej plastyka. Z czasem efekt ten narasta ponieważ najnowsze preparaty Fillmed mają także działanie odżywcze i regenerujące. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 12 miesięcy, wszystko jednak zależy od stanu skóry przed zabiegiem, wieku pacjenta oraz pielęgnacji skóry po zabiegu. 

lek. med. Paweł Ciuba