Płaski brzuch, szczupła talia, piękne uda – marzenie niejednej kobiety.
Najczęściej piękny i zdrowy wygląd to efekt diety, regularnie uprawianego sportu oraz stosowanych zabiegów. Jednym z częściej stosowanych i skutecznych metod jest modelowanie sylwetki.


Co to jest modelowanie sylwetki Kraków?


Modelowanie sylwetki w medycynie estetycznej,
to sformułowanie, które określa różnego rodzaju zabiegi wyszczuplające, liftingujące, ujędrniające skórę, jak i również zabiegi mające na celu likwidację cellulitu. Możemy wyróżnić wiele metod modelowania sylwetki , od zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem technologii Icoone, karboksyterapii, poprzez masaż manualny, zabiegi iniekcyjne wspomagające poprawę kondycji skóry (mezoterapia igłowa), aż po zaawansowane technologie modelowania sylwetki za pomocą zabiegów chirurgicznych.
O sukcesie zabiegów modelowania sylwetki i osiągnięciu oczekiwanego rezultatu decyduje precyzyjne stworzenie pełnego planu terapii we współpracy z profesjonalnym zespołem trenerów, fizjoterapeutów czy kosmetologów i lekarzy .

Zabiegi kosmetyczne na modelowanie sylwetki Kraków

Icoone® to najnowsza opatentowana technologia na podstawie której wykonywana jest praca na tkance łącznej. Likwiduje cellulit, zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę, obrzęki limfatyczne, blizny, zaparcia, sztywność mięśni, zapalenia ścięgien oraz objawy starzenia się skóry. Pierwsze efekty pojawiają się już po 1 zabiegu, ale pełny rezultat można ocenić po całej serii (10 lub 15 zabiegów).


Kolejnym zabiegiem, który skutecznie eliminuje zbędną tkankę tłuszczową jest karboksyterapia. Polega ona na podskórnym podawaniu małych dawek dwutlenku węgla, który przekształca się w organizmie w kwas węglowy, uszkadzając i rozpuszczając komórki tłuszczowe. Ponadto prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie jest aplikowany dwutlenek węgla. Skutkuje to wzmożonym drenażem limfatycznym i cyrkulacją tlenu naszego organizmu. Zabieg może być przeprowadzony na każdej partii ciała: udach, łydkach, pośladkach, brzuchu, plecach i ramionach jak i też w obszarze twarzy. Seria zabiegów gwarantuje nie tylko redukcję tkanki tłuszczowej, ale również widoczne zmniejszenie cellulitu, rozstępów, a nawet wiotkości skóry.


Masaż ma na celu działanie wygładzające i napinające, przez co prowadzi do wzmocnienia tkanki łącznej. Zapobiega także tworzeniu się nierówności fałdów skórnych, działa ujędrniająco na skórę, wspomaga odprowadzanie nagromadzonej wody, chroni przed pojawieniem się nadmiaru tzw. luźnej skóry, wspomaga proces odbudowy elastyny i włókien kolagenowych uszkodzonych po odchudzaniu, jaki i również wspomaga jej regenerację. Zabiegi wykonuje się w serii 6-10 zabiegów.


Mezoterapia igłowa jest metodą, która pozwala poprawić kondycję skóry, zlikwidować cellulit oraz lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową. Zabieg polega na dostarczaniu wysoce skoncentrowanych substancji aktywnych do podskórnej tkanki tłuszczowej. Mezoterapię wykonuje się w seriach. Można ją podawać praktycznie w każdą partię ciała. Rezultaty zwykle są widoczne po 3-6 zabiegach. Skutkami przeprowadzonej terapii są: poprawa metabolizmu komórek skóry, przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych, poprawa mikrokrążenia oraz prawidłowe odżywienie skóry, jak i też odbudowa uszkodzonych włókien kolagenowych.

Modelowanie sylwetki nie jest jednak procesem odchudzania. Nie ma cudownego zabiegu, który pozwoli bez wysiłku osiągnąć idealną sylwetkę. Praca nad uzyskaniem wymarzonej sylwetki musi być wsparta dietą i ćwiczeniami. Zabiegi kosmetologiczne stanowią doskonałe uzupełnienie diety oraz zdrowego stylu życia.

EWELINA SZABLOWSKA, FIZJOTERAPEUTA