+48 733 889 177

5 top zabiegów wyszczuplająco – modelujących sylwetkę

Talia osy jest marzeniem wielu kobiet. Brak ćwiczeń, niewłaściwie zbilansowana dieta oraz uwarunkowanie genetyczne często są powodem do odkładania się tkanki tłuszczowej i powstawania cellulitu.

Oczywiście w całym procesie walki ze zbędnymi kilogramami ważna jest dieta i ruch. Jeśli jednak chcemy szybko zlikwidować problem, warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań medycyny estetycznej.

W Skopii Estetic Clinic, eksperci często łączą terapie zabiegowe, tak, aby pacjenci uzyskali najlepsze efekty w postaci wyszczuplenia i ujędrnienia sylwetki, a także redukcji rozstępów i cellulitu.

Fala uderzeniowa X-Wave

X-WAVE to nowoczesna technologia, która została stworzona w celu mocnego ujędrniania skóry, a także redukcji cellulitu. System ten redukuje efekty starzenia się skóry oraz regeneruje i odmładza tkankę miękką. Zabieg oparty jest na działaniu fal akustycznych i elektrycznych. Terapia falą uderzeniową pomaga w formowaniu się nowych włókien kolagenowych i elastyny, poprawiając w ten sposób elastyczność i teksturę skóry oraz hamując proces starzenia.

X-WAVE wykorzystywany jest w terapii ujędrniającej, odmładzającej skórę oraz antycellulitowej – doskonale usprawnia metabolizm komórkowy – zmniejsza obrzęki i usuwa uboczne produkty przemiany materii. Dodatkowo zaletą fali uderzeniowej jest możliwość wykorzystywania jej do terapii fizjoterapeutycznych w celu łagodzenia stanów bólowych mięśni i stawów.

Jak to działa

Impulsy akustyczne wytwarzają wibracje w tkance łącznej powodując jej naprzemienne mechaniczne rozciąganie i relaksację. Tkanka łączna odzyskuje elastyczność poprzez restrukturyzację komórek.

Zabieg ten powoduje poprawę mikrocyrkulacji, poprawę metabolizmu na obszarze zabiegowym, eliminację złogów poprzez udrożnienie systemu limfatycznego oraz procesy: neokolagenezę – powstanie nowych zagęszczeń pasm kolagenu oraz neowaskularyzację – nowotworzenie naczyń włosowatych. Fala uderzeniowa to zabieg, który najczęściej wykorzystywany jest do ujędrnienia zwiotczałej skóry, odbudowy kolagenu, redukcji cellulitu, a także rozstępów i blizn.

Icoone – masaż modelujący sylwetkę

Działanie endermologii ICOONE polega na przeprowadzeniu energetycznego masażu drenującego, dzięki czemu wrażenia towarzyszące zabiegowi są bardzo przyjemne. Metoda oprócz niwelowania zastojów wody w organizmie pozwala usunąć różne rodzaje cellulitu (wodny, włóknisty, tłuszczowy), błyskawicznie pozbyć się kilku centymetrów, ujędrnić skórę, wykonać lifting i poprawić jej kondycję. Specjalnie dobrane programy medyczne pozwalają zlikwidować blizny i oparzenia, zwiększyć jędrność skóry po liposukcji. Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem dla młodych mam, które chcą szybko powrócić do sylwetki sprzed ciąży. Twórcy ICOONE nie pozostali również obojętni wobec potrzeb męskich – jeden z programów opracowany został z myślą o sylwetkach panów. Wyjątkowym rozwiązaniem jest także program Fatzone, który jest jednorazowym, intensywnym zabiegiem wyszczuplającym talię – można go przeprowadzić tuż przed wielkim wyjściem.

Zabieg ICOONE przeprowadzany jest w specjalnym, elastycznym kostiumie przy zastosowaniu dwóch głowic. Zabieg jest dwuetapowy: DRENAŻ (10 – 20 minut) + FOKUS (10 – 20 minut), zazwyczaj wykonuje się serię 5-10 zabiegów (zabiegi mogą być wykonywane nawet codziennie).

ICOONE pozwala stworzyć 36 programów – w tym 16 medycznych – zarówno na twarz jak i na inne obszary ciała.

HIFU

HIFU jest skuteczną technologią redukującą tkankę tłuszczową i modelującą sylwetkę. Zabieg polega na dotarciu do głęboko zalegającej tkanki tłuszczowej ultradźwięków i energii o wysokiej częstotliwości. Obszar zabiegowy poddawany jest miejscowemu podgrzewaniu komórek. Wysoka temperatura powoduje rozbicie tłuszczu, a następnie jego uwolnienie z komórek. Dodatkowo dzięki podwójnej sile działania na skórę stymulowany jest proces rozplątywania włókien kolagenowych. Fale mechanicznie przerywają włókna kolagenowe, a struktura skóry wypełnia się nowym. Dzięki temu staje się ona jędrna i sprężysta, a cellulit widocznie zredukowany.

Karboksyterapia – usuwanie cellulitu i rozstępów

Karboksyterapia to nic innego jak poprawienie stanu skóry czystym dwutlenkiem węgla. CO2 wstrzykiwany jest w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Następuje przenikanie gazu do okolicznych tkanek a następnie rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływ krwi i tlenu oraz składników odżywczych. Iniekcja CO2 stymuluje kolagen w związku z czym skóra nabiera sprężystości i jędrności. Zwiększona ilość dwutlenku węgla uruchamia również kilka mechanizmów powodujących dostarczenie do obszaru poddawanego zabiegowi większej ilości tlenu. Karboksyterapia to doskonała terapia dla osób nawet z zaawansowanym cellulitem.

Manualny masaż wyszczuplający

Manualny masaż ma ogromny wpływ na wyszczuplanie sylwetki. Dzięki intensywnemu oddziaływaniu dłon na tkankę skóry oraz zalegający tłuszcz podskórny, doprowadza do redukcji ilości komórek tłuszczowych przy jednoczesnym poprawieniu napięcia skóry. W krakowskiej klinice medycyny estetycznej Skopia, fizjoterapeuta i masażysta wykonuje profesjonalne masaże wyszczuplające, a także redukujące cellulit.

Podczas terapii masażami niezwykle istotne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu – oznacza to minimum 2 litry wody dziennie. W momencie gdy zapominamy o systematycznym piciu wody, nasze ciało samoczynnie zaczyna ją gromadzić i zatrzymywać w organizmie, a to z kolei powoduje efekt puchnięcia.


« »
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska