Mezoterapia igłowa Kraków to zabieg, którego celem jest nawilżenie skóry głowy i dostarczenie substancji odżywczych. Substancja czynna jest dobierana indywidualnie  dla każdego Pacjenta i składa się z mieszanki składników mających za zadanie pobudzić proces wzrostu włosa oraz poprawić nawilżenie i ukrwienie skóry głowy. Często zabieg mezoterapii nazywany jest ,,zastrzykiem rewitalizującym”, który rozwiązuje takie problemy jak: suchość skóry, łuszczenie skóry głowy- łupież suchy, wypadanie , przerzedzenie  włosów. Poprzez wprowadzenie do wnętrza skóry odpowiednio skomponowanych aktywnych składników skóra ulega nawilżeniu i regeneracji, a cebulki włosa zostają pobudzone do pracy. Mezoterapia igłowa skóry głowy stosowana jest zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

Zabiegi mezoterapii igłowej mające na celu pobudzenie cebulek włosa i zaprzestanie wypadania włosów powinny być wykonywane w serii ok. 4 zabiegów co około 2-4 tygodni w zależności od kondycji włosów Pacjenta.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy Kraków?

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest bardzo skutecznym zabiegiem, który silnie regeneruje i nawilża skórę głowy. Do warstw skóry wprowadza się niewielkie ilości dawek substancji odżywczych na bazie kwasu hialuronowego, peptydów,  aminokwasów , witamin i składników odżywczych. Iniekcje są mało bolesne, a czas zabiegu to zaledwie kilkanaście minut. Preparat, czyli koktajl jest dobierany przez specjalistę przed zabiegiem, tak by efekty były jak najlepsze. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona , mogą również być widoczne miejsca wkłuć oraz pęcherzyki z preparatu podanego podczas zabiegu. Jednakże na skórze głowy odczyn ten nie jest szczególnie widoczny.  Wszystkie objawy po zabiegowe powinny ustąpić w przeciągu 24 do 48 h od wykonania zabiegu. Przez 48 godzin od wykonania zabiegu nie należy uprawiać sportów, korzystać z saun, basenów, solarium, a także używać produktów do stylizacji włosów.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii Kraków

  • alergia
  • cukrzyca (niewyrównanej)
  • stany zapalne skóry
  • opryszczka
  • terapia lekami obniżającymi krzepliwość skóry
  • choroby nowotworowe
  • ciąża i okres laktacji

Wskazania

  • wypadanie włosów
  • osłabienie kondycji włosa
  • suchość skóry głowy

Mezoterapia peptydowa dr Cyj

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, zarówno w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy.

Prace nad tym preparatem trwały ponad 10 lat- ich zwieńczeniem jest nowa unikatowa technologia 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również unikatowa technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych – „Sustained Release Technology”, która zapewnia długotrwałe uwalnianie się i penetrację substancji aktywnych

Wysoką skuteczność terapii peptydowej DR.CYJ Hair Filler docenili lekarze medycyny estetycznej, przyznając zabiegowi prestiżowe wyróżnienie Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych – „Perłę Dermatologii Estetycznej” w kategorii „Zdrowe włosy”

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić i zagęścić włosy. Unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy a także odżywia mieszki włosowe. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to także opatentowana technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Zabieg wskazany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 6 miesiącach.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jedynie dzień przed zabiegiem i po zabiegu nie wskazane jest picie alkoholu. Zabieg z wykorzystaniem preparatu DR.CYJ Hair Hiller polega na wykonaniu serii wkłuć w skórę głowy w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ w przeciwieństwie do mezoterapii wymaga mniej wkłuć. Lekarz medycyny estetycznej podaje niewielką ilość preparatu, dzięki czemu nie jest tak odczuwalny dla skóry głowy.

​Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów.

Efekt jest widoczny przez rok. Po tym okresie terapię należy powtórzyć.

DERMAHEAL HL – MEZOTERAPIA przeciw wypadaniu włosów

To produkt dedykowany problemom owłosionej skóry głowy i nadmiernej utracie włosów.
Dzięki zawartości czynników wzrostu i białek biomimetycznych skutecznie ogranicza wypadanie włosów i łysienie, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulacje krążenia. Zapobiega problemom związanym ze skórą głowy i zwiększa gęstość oraz grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.

Dermaheal HL to produkt wykorzystujący najbardziej zaawansowaną biotechnologię, zawierający niespotykana dotąd liczbę aktywnych składników, w tym czynników wzrostu i białek biomimetycznych.

56 aktywnych składników: 13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące, 4 peptydy biomimetyczne: Decapeptide-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa, Acetyl Decapeptide-3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa, Oligopeptide-41 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych, Copper Tripeptide-1 (CG–Peptyd Miedzi): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

Zabieg należy wykonywać w serii około 4-8 w zależności od diagnostyki problemu w odstępach co około 7-14 dni.