Specjalistyczny masaż, który usprawnia przepływ limfy oraz udrażnia węzły chłonne. Pozwala na usunięcie obrzęków i toksycznych złogów z tkanek, a także wspomaga odchudzanie i zwalczanie cellulitu. Masaż ten to intensywna pielęgnacja skóry i tkanki podskórnej, która wyraźnie pobudza wytwarzanie nowych płynów limfatycznych i rozbudowę naczyń układu limfatycznego. Poprawia metabolizm organizmu, oczyszcza oraz odmładza skórę, poprawia stan skóry i naskórka.

Terapia drenażem ma również działanie uspokajające, wyprowadza organizm z długotrwałego, negatywnego stresu poprzez niwelacje zbędnych produktów przemiany materii. Jest jedną z metod na: tzw. „ciężkie nogi”, likwidację obrzęków zapalnych i zastoinowych. Drenaż Limfatyczny ma za zadanie usprawnić transport wody i soli mineralnych oraz procesy immunologiczne w organizmie.

Drenaż limfatyczny – rodzaje

Wyróżnia się kilka rodzajów drenażu limfatycznego, w zależności od partii ciała, na jakich jest on wykonywany. Masaż limfatyczny brzucha to doskonały sposób, aby przeciwdziałać obrzękom lipidowym oraz pozbyć się toksyn z organizmu. Masaż nóg pomaga w niwelowaniu opuchlizny i bólu łydek – przynosi dużą ulgę osobom, które godzinami pracują na stojąco. Jeszcze innym rodzajem jest drenaż limfatyczny rąk, który wykonuje się w okolicach nadgarstka, śródręcza, stawu ramiennego oraz przede wszystkim w okolicach pach. W naszej klinice medycyny estetycznej wykonujemy też masaż twarzy Kobido, którego celem jest oddziaływanie na głębokie struktury skóry. Jest dosyć intensywny i głęboki, a do jego efektów należy pobudzenie pracy nerwów, uwolnienie toksyn ze skóry, odprężenie oraz przywrócenie cerze jędrności – to swojego rodzaju lifting twarzy.

Drenaż limfatyczny, dlaczego warto?

Drenaż limfatyczny to zabieg cieszący się ogromnym zainteresowaniem – głównie ze względu na korzyści, jakie za sobą niesie. Jego celem jest pobudzenie krążenia krwi oraz limfy. Dzięki uciskaniu ciała i pocieraniu skóry w specjalny sposób nagromadzona limfa zostanie przepychana, co pomaga pozbyć się obrzęków. Po zabiegu zostają usunięte toksyny z organizmu oraz znika opuchlizna i obrzęki – nawet te zapalne i zastoinowe, których ciężko się pozbyć innymi metodami. Dzięki drenażowi limfatycznemu skóra staje promienna, zdrowa oraz uzyskuje jednolity koloryt. Sam masaż jest niezwykle przyjemny i relaksujący – głównie dzięki temu, że podczas niego wykonuje się delikatne ruchy przesuwające, wyciskające i przepychające. Wiele osób, które zdecydowały się na drenaż limfatyczny zauważa poprawę stanu organizmu. Stymulowanie odpowiednich punktów w ciele pozytywnie wpływa na pracę komórek, a tym samym na ich lepsze odżywienie. Do często wymienianych zalet masażu zalicza się też poprawa metabolizmu tkanki tłuszczowej, zmniejszenie cellulitu oraz pozbycie się efektu zimnych stóp.