Jest to rodzaj masażu, polegający na pracy z układem limfatycznym. Masaż ten różni się od innych przede wszystkim tempem wykonania: terapeuta wykorzystuje płynne ruchy drenujące i przepychające limfę do punktów spustowych. Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji krążenia limfy i krwi. W efekcie dochodzi do zmniejszenia obrzęków, dotlenienia tkanek, zniwelowania napięcia nerwowego. Skóra staje się promienna i odpoczęta, a ciało zrelaksowane.
Terapia drenażem ma również działanie uspokajające, wyprowadza organizm z długotrwałego, negatywnego stresu poprzez niwelacje zbędnych produktów przemiany materii. Jest jedną z metod na: tzw. „ciężkie nogi”, likwidację obrzęków zapalnych i zastoinowych. Drenaż Limfatyczny ma za zadanie usprawnić transport wody i soli mineralnych oraz procesy immunologiczne w organizmie.
Drenaż limfatyczny – rodzaje
Wyróżnia się kilka rodzajów drenażu limfatycznego, w zależności od partii ciała, na jakich jest on wykonywany. Masaż limfatyczny brzucha to doskonały sposób, aby przeciwdziałać obrzękom lipidowym oraz pozbyć się toksyn z organizmu. Masaż nóg pomaga w niwelowaniu opuchlizny i bólu łydek – przynosi dużą ulgę osobom, które godzinami pracują na stojąco. Jeszcze innym rodzajem jest drenaż limfatyczny rąk, który wykonuje się w okolicach nadgarstka, śródręcza, stawu ramiennego oraz przede wszystkim w okolicach pach. W naszej klinice medycyny estetycznej wykonujemy też masaż twarzy Kobido, którego celem jest oddziaływanie na głębokie struktury skóry. Jest dosyć intensywny i głęboki, a do jego efektów należy pobudzenie pracy nerwów, uwolnienie toksyn ze skóry, odprężenie oraz przywrócenie cerze jędrności – to swojego rodzaju lifting twarzy.
Drenaż limfatyczny, dlaczego warto?
Drenaż limfatyczny to zabieg cieszący się ogromnym zainteresowaniem – głównie ze względu na korzyści, jakie za sobą niesie. Jego celem jest pobudzenie krążenia krwi oraz limfy. Dzięki uciskaniu ciała i pocieraniu skóry w specjalny sposób nagromadzona limfa zostanie przepychana, co pomaga pozbyć się obrzęków. Po zabiegu zostają usunięte toksyny z organizmu oraz znika opuchlizna i obrzęki – nawet te zapalne i zastoinowe, których ciężko się pozbyć innymi metodami. Dzięki drenażowi limfatycznemu skóra staje promienna, zdrowa oraz uzyskuje jednolity koloryt. Sam masaż jest niezwykle przyjemny i relaksujący – głównie dzięki temu, że podczas niego wykonuje się delikatne ruchy przesuwające, wyciskające i przepychające. Wiele osób, które zdecydowały się na drenaż limfatyczny zauważa poprawę stanu organizmu. Stymulowanie odpowiednich punktów w ciele pozytywnie wpływa na pracę komórek, a tym samym na ich lepsze odżywienie. Do często wymienianych zalet masażu zalicza się też poprawa metabolizmu tkanki tłuszczowej, zmniejszenie cellulitu oraz pozbycie się efektu zimnych stóp.
Wskazania :
- Obrzęki
- Zastoje limfatyczne
- Otyłość
- Przebyte operacje
- Neuropatie
Przeciwskazania
- Nowotwory (wyleczone do 5 lat)
- Epilepsja
- Stany zapalne, otwarte rany
- Zaskarżenia grzybicze, pasożytnicze, bakteryjne lub wirusowe
- Aktywny trądzik
- Nieuregulowana cukrzyca
- Choroby tkanki łącznej
- Nadciśnienie tętnicze i stany zapalne naczyń tętniczych/limfatycznych
- Zaburzenia krzepliwości krwi i stosowanie leków przeciwzakrzepowych