+48 733 889 177

Wykonywane w ramach: Dermatologia estetyczna

Worki i cienie pod oczami

Zabieg karboksyterapii

KARBOKSYTERAPIA – MEDYCZNA TERAPIA DWUTLENKIEM WĘGLA!

Karboksyterapia jest innowacyjnym zabieg polegającym na podawaniu pod skórę dwutlenku węgla. Gaz ten w medycynie jest wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. W latach 30-tych XX wieku francuscy kardiolodzy wykorzystywali dwutlenek węgla w leczeniu pacjentów z niewydolnością żylną, a w latach 90-tych dwutlenek węgla zastosowano w walce z miażdżycą i cukrzycą. Zauważono wówczas, że śródskórne podawanie dwutlenku węgla poprawia wygląd i stan skóry. Zaczęto wówczas wykorzystywać CO2 do:

  • redukcji cellulitu
  • usuwania rozstępów
  • poprawy wiotkości skóry
  • usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • zapobieganiu wypadania włosów
  • wyciszenia zmian łuszczycowych

DZIAŁANIE KARBOKSYTERAPII

Dwutlenek węgla jest stale obecny w organizmie człowieka. Jego głównym zadaniem jest regulacja przepływu powietrza oraz rozszerzanie naczyń krwionośnych. CO2 po podaniu śródskórnym przyspiesza przepływ krwi, poprawia mikrokrążenie i metabolizm komórek.
Co2 podany jest pod ciśnieniem dzięki czemu ma również działanie rozbijające tkankę tłuszczową. Po podaniu dwutlenku węgla odpowiedzią skóry jest wytworzenie się w miejscu zabiegu stanu zapalanego, co wywołuje odnowę komórek i stymuluje produkcję kolagenu. Komórki tłuszczowe są wrażliwe na podanie CO2, dzięki czemu po iniekcji w naszej skórze zostaje zredukowany nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulitu. Dzięki wzrostowi ukrwienia nasz metabolizm i drenaż limfatyczny zostaje pobudzony do pracy. Po serii zabiegów w naszym organizmie dochodzi do zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej i wymodelowania sylwetki.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Dwutlenek węgla podawany jest dzięki urządzeniu CDT Evolution, które reguluje przepływ i temperaturę CO2.
CO2 wchłania się bardzo szybko dzięki czemu dyskomfort związany z zabiegiem ustępuje zaraz po jego wykonaniu. Miejsce zabiegowe może być tkliwe jeszcze do kilku godzin po zabiegu (bardzo rzadko).
Czas trwania zabiegu jest uzależniony od obszaru zabiegowego. Redukcja obrzęków w okolicy oka trwa zaledwie kilka minut. Dla uzyskania maksymalnych efektów zabieg karboksyterapii należy wykonywać w serii od 5 do 10 zabiegów co 7 – 30 dni w zależności od etapu serii. Efekty zabiegu niwelujące „worki pod oczami” widać niemal po pierwszym zabiegu.

CDT Evolution Light – jedyne medyczne urządzenie przeznaczone do karboksyterapii zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej.

Mezoterapia doliny łez

Okolica oczu jest bardzo podatna na proces starzenia się i często właśnie oczy zdradzają nasze zmęczenie i wiek. Z biegiem czasu dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej, utraty jędrności skóry oraz zwiotczenia jej. Skóra staje się coraz bardziej cienka, zaczynamy dostrzegać na niej zasinienia i zmarszczki. Problem zasinień i wiotkości możemy niwelować dzięki różnorodnym technikom zarówno medycyny estetycznej jak i kosmetologii.

Bardzo skutecznym rozwiązaniem problemu wiotkości skóry i zasinień jest wykorzystanie przez lekarza preparatu Teosyal Redensity II,  który to został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających pacjentach potrzebujących zrewitalizować skórę wokół oczu. W jego składzie znajdziemy dwa rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany oraz kompleks witamin, antyoksydantów, aminokwasów i minerałów. Preparat posiada w swoim składzie również środek znieczulający jakim jest lidokaina. Efekty zabiegu utrzymują się średnio ok. 8-12 miesięcy

WSKAZANIEM DO WYKONANIA ZABIEGU MEZOTERAPII DOLINY ŁEZ JEST:

  • wiotkość skóry wokół oczu
  • cienie pod oczami
  • widoczna dolina łez

Po zabiegu widoczne mogą być lekkie siniaczki (powstałe na wskutek wkłucia), nieznaczny obrzęk lub zaczerwienienie. Objawy te ustępują w przeciągu maksymalnie kilku dni. Można je zminimalizować wykonując po zabiegu zimny okład.
ZAREZERWUJ WIZYTĘ ON-LINE

Cennik

Worki i cienie pod oczami

MEZOTERAPIA DOLINY ŁEZ cienie pod oczami RRS HA Eyes
350 zł
MEZOTERAPIA DOLINY ŁEZ worki pod oczami Eye Bag Solution
350 zł
KARBOKSYTERAPIA CDT EVOLUTION worki i cienie pod oczami
150 zł
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska