+48 733 889 177

Karboksyterapia – medyczna terapia dwutlenkiem węgla

KARBOKSYTERAPIA – MEDYCZNA TERAPIA DWUTLENKIEM WĘGLA!

Karboksyterapia jest innowacyjnym zabieg polegającym na podawaniu pod skórę dwutlenku węgla. Gaz ten w medycynie jest wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. W latach 30-tych XX wieku francuscy kardiolodzy wykorzystywali dwutlenek węgla w leczeniu pacjentów z niewydolnością żylną, a w latach 90-tych dwutlenek węgla zastosowano w walce z miażdżycą i cukrzycą. Zauważono wówczas, że śródskórne podawanie dwutlenku węgla poprawia wygląd i stan skóry, a co najważniejsze w przypadku skóry głowy poprawia ukrwienie i przyspiesza regenerację cebulki.

 

DZIAŁANIE KARBOKSYTERAPII

Dwutlenek węgla jest stale obecny w organizmie człowieka. Jego głównym zadaniem jest regulacja przepływu powietrza oraz rozszerzanie naczyń krwionośnych. CO2 po podaniu śródskórnym przyspiesza przepływ krwi, poprawia mikrokrążenie i metabolizm komórek.
CO2 podany jest pod ciśnieniem dzięki czemu ma również działanie poprawiające ukrwienie. Po podaniu dwutlenku węgla odpowiedzią skóry jest wytworzenie się w miejscu zabiegu stanu zapalanego, co wywołuje odnowę komórek i stymuluje produkcję nowych komórek. Dzięki wzrostowi ukrwienia nasz metabolizm i drenaż limfatyczny zostaje pobudzony do pracy. Po serii zabiegów w naszym organizmie dochodzi do poprawy ukrwienia i przyspieszenia wzrostu włosa.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Dwutlenek węgla podawany jest dzięki urządzeniu CDT Evolution, które reguluje przepływ i temperaturę CO2.
CO2 wchłania się bardzo szybko dzięki czemu dyskomfort związany z zabiegiem ustępuje zaraz po jego wykonaniu. Miejsce zabiegowe może być tkliwe jeszcze do kilku godzin po zabiegu (bardzo rzadko).
Czas trwania zabiegu to zazwyczaj kilka minut. Dla uzyskania maksymalnych efektów zabieg karboksyterapii na skórę głowy należy wykonywać w serii około 3-5  zabiegów co 7 – 30 dni w zależności od etapu serii.

CDT Evolution Light – jedyne medyczne urządzenie przeznaczone do karboksyterapii zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej.

 

Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska