Opis zabiegu – Fala uderzeniowa Kraków

Fala uderzeniowa/akustyczna to nic innego jak intensywne, ukierunkowane impulsy dźwiękowe, które wywołują drgania w poszczególnych tkankach organizmu. W przypadku zabiegów liporedukcyjnych – oscylacyjne wibracje oddziałują na podskórną tkankę łączną. W odpowiedzi biologicznej uzyskujemy takie efekty jak m.in. poprawę mikrokrążenia, zwiększony przepływ limfy, zwiększoną syntezę kolagenu i elastyny – a w konsekwencji – poprawę tekstury, wygładzenie skóry oraz redukcję cellulitu. Dodatkowo, podczas zabiegu przyspieszony jest metabolizm adipocytów, czyli komórek tłuszczowych, które są opróżniane, a ich zawartość jest metabolizowana. W rezultacie jeszcze przez kilka miesięcy po zabiegach trwa proces przebudowy i ujędrnienia skóry.

Wskazania 

Ten rodzaj terapii okaże się skuteczny dla osób, które borykają się z:
– cellulitem
– zastojami i obrzękami limfatycznymi
– nadmiernym nagromadzeniem lokalnej tkanki tłuszczowej
– lipodemią
– brakiem jędrności skóry
– bliznami i rozstępami


Przeciwwskazania

Przy zabiegu fali akustycznej istnieją również pewne przeciwwskazania. Są nimi:
– ciąża
– choroby nowotworowe
– zakrzepica
– zaburzenia związane z krzepliwością krwi
– przyjmowanie antykoagulantów (leków rozrzedzających krew)
– polineuropatie
– polipy w obrębie miejsca leczonego
– ostre stany zapalne
– leczenie kortykosteroidami podawanymi w okolicy zabiegowej

 

Jak przygotować się do zabiegu? – Fala uderzeniowa Kraków

Dla lepszego efektu lipoliptycznego i przyspieszenia drenażu warto na około 2 dni przed zabiegiem pić więcej wody (ok. 2 litry dziennie). Terapia falą uderzeniową nie wymaga poza tym specjalnych przygotowań, co jest jej ogromnym atutem.


Jak przebiega zabiegFala uderzeniowa ? Ile trwa?

Na obszar, który będzie poddawany terapii aplikowany jest żel zabiegowy. Następnie dobierana jest jedna z dwóch głowic (na cellulit i tkankę tłuszczową, bądź głowica na blizny, rozstępy i ujędrnienie). Głowica ta zostaje przyłożona do skóry z lekkim dociśnięciem, a następnie w zależności od lokalizacji specjalista wykonuje specjalistyczne ruchy drenażowe, przypominające masaż. Z racji tego, iż zabieg wykonywany jest na konkretne partie, takie jak np. pośladki, przód ud, tył ud, bryczesy, brzuch, czy ramiona – na tych konkretnych obszarach terapeuta wykonuje techniki, które prowadzą do usunięcia złogów tłuszczowych i limfatycznych oraz odprowadzeniu ich do najbliższych węzłów chłonnych.
Ogromną zaletą fali uderzeniowej jest czas trwania zabiegu, ponieważ wynosi on zwykle około 7 minut na pojedynczą partię. W przypadku, jeżeli procedura wykonywana jest na „partię symetryczną” (oba uda, oba pośladki) to czas trwania wynosi ok. 14 minut. Dla optymalnych efektów zaleca się serię składająca się z 4-6 zabiegów. Częstotliwość zabiegów powinna wynosić 1-2 razy w tygodniu.


Jakich efektów można się spodziewać?

Efekty zabiegowe są najczęściej widoczne po trzeciej/czwartej sesji zabiegowej. Należy do nich przede wszystkim:
– redukcja cellulitu
– wygładzenie skóry
– ujędrnienie skóry
– poprawa kolorytu
– zmniejszenie obrzęków limfatycznych
– wysmuklenie ciała
– wygładzenie blizn
– wygładzenie rozstępów
– poprawa napięcia skóry


Zalecenia pozabiegowe – Fala uderzeniowa Kraków

Po zabiegu możliwe jest uczucie pieczenia, rumień (zaczerwienienie) i łagodne siniaki, które mogą wystąpić w miejscu poddanym terapii. Są to normalne i krótkotrwałe objawy i ustępują po około 4-5 dniach od zabiegu. Aby przyspieszyć drenaż oraz metabolizm lokalny tkanki tłuszczowej – warto przez minimum 2 dni po zabiegu zwiększyć przyjmowanie płynie do 2 litrów dzienne. Ważne aby podczas serii zabiegowej utrzymywać odpowiedni poziom aktywności fizycznej oraz zbilansowaną dietę. Optymalna liczba zabiegów zależy również od sytuacji wyjściowej skóry i tkanki podskórnej (stopnia zaawansowania celulitu).

Czym są fale akustyczne?

Fale akustyczne są falami uderzeniowymi, charakteryzującymi się skokowymi zmianami ciśnienia, wysoką amplitudą oraz bezokresowością. Mogą przenosić energię z miejsca jej wytworzenia do oddalonych rejonów, powodując na przykład pękanie szyb. Pod koniec lat 60. pojawiła się koncepcja wytwarzania fal uderzeniowych pozaustrojowo i wprowadzania ich do organizmu na przykład w celu bezkontaktowego kruszenia kamieni nerkowych.Obecnie medycyna dysponuje technologią kompaktową stworzoną do kierunkowego i miejscowego wprowadzania do ciała energii działającej terapeutycznie, przy użyciu techniki nieinwazyjnej , tak by uniknąć uszkodzenia powierzchni ciała pacjenta. energia kinetyczna naboju, wytworzona za pomocą sprężonego powietrza, jest przenoszona do przekaźnika znajdującego się na końcu aplikatora.

  • oscylacyjne fale akustyczne wywołują wibracje w tkance łącznej
  • poprawia się jędrność i elastyczność skóry
  • podskórne komórki tłuszczowe, które stanowią główny składnik cellulitu, są zminimalizowane
  • terapia falami akustycznymi daje wielowymiarowy efekt – pobudza krążenie i wpływa na produkcję kolagenu
  • u pacjentów obserwuje się poprawę tekstury skóry i jej wygładzenie

Do jakich terapii stosujemy X-WAVE?

  • Terapia antycellulitowa
  • Udrożnienie układu limfatycznego
  • Napinanie tkanki łącznej
  • Ogólne odmłodzenie i zwiększenie elastyczności skóry
  • Przyspieszenie metabolizmu

Przykładowa metamorfoza