Znamiona są różnego rodzaju wrodzonymi lub nabytymi z wiekiem zmianami skórnymi. Dla niektórych potrafią być największą zaletą w ich wyglądzie oraz niepodważalnym atrybutem, dla innych zaś są problemem estetycznym lub nawet niepokojącym defektem. Wyróżnia się kilka rodzajów znamion skórnych, a w śród nich przede wszystkim: pieprzyki, włókniaki oraz naczyniaki. W większości przypadków nie są one groźne, a jedynie dokuczliwe w codziennym życiu. Można je z łatwością usunąć za pomocą lasera, bez zbędnych obaw o ich podłoże chorobowe.

Zdarza się jednak, że znamiona mają charakter znacznie poważniejszy, nowotworowy. W razie zaobserwowania ich zmiany w czasie – zaognienia lub powiększenia się znamienia, należy jak najszybciej udać się na kontrolę do dermatologa, który zbada zmianę skórną i w razie zaistniałej potrzeby zleci wycięcie chirurgiczne.

Czym jest dermatoskopia i dlaczego jest taka ważna? Usuwanie znamion Kraków

Dermatoskopia przeprowadzana w Skopia Estetic Clinic Kraków jest najważniejszym badaniem, dzięki któremu możliwe jest ocenienie charakteru zmiany skórnej na podstawie specjalistycznego sprzętu z dużym powiększeniem i mocnym podświetleniem. Podczas dermatoskopii w Skopia Estetic Clinic Kraków lekarz jest w stanie dokładnie zobaczyć znamię i ocenić, czy posiada ono skłonności nowotworowe. Badanie dermatoskopem w Skopia Estetic Clinic Kraków jest zupełnie nieinwazyjne, bezbolesne i w pełni bezpieczne. Pomaga odróżnić zmiany łagodne od nowotworowych i szybko działać.

W jaki sposób usuwane są znamiona? Usuwanie znamion Kraków

Znamiona powiększające się lub zmieniające swój kształt mimo obecności na ciele od dłuższego czasu, wzbudzają u większości osób zaniepokojenie. Często objawom tym towarzyszą również: nieregularne i asymetryczne granice, nierówno rozmieszczony barwnik, krwawienie, pojawienie się podejrzanej wydzieliny oraz swędzenie. To właśnie tego typu zmiany skórne są powodem zgłaszania się pacjentów na dermatoskopię. Badanie to przeprowadzone przez specjalistę może wykluczyć lub potwierdzić niebezpieczeństwo znamienia na skórze.

W sytuacji gdy znamię okaże się groźne zaleca się zabieg usunięcia chirurgicznego – usuwanie znamion Kraków przeprowadzane w Skopia Estetic Clinic Kraków. Zmiana taka wycinana jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, wraz z pewnym marginesem skóry zdrowej wokół wyznaczonego do usunięcia miejsca. Po przeprowadzonym zabiegu w w Skopia Estetic Clinic Kraków próbka poddawana jest badaniu histopatologicznemu, które daje pewność, co do tego, czy zmiana była łagodna, czy nowotworowa. W razie wykrycia choroby, pacjent poddawany jest obserwacji oraz kontroli onkologa, który zaleca dalsze działanie oraz możliwe leczenie.

Czy są jakieś przeciwskazania do wykonania badania dermatoskopowego? Usuwanie znamion Kraków

Badanie dermatoskopowe nie posiada żadnych ograniczeń lub przeciwwskazań co do jego wykonywania. Oznacza to, że może być stosowane u każdej osoby, bez względu na płeć, wiek czy stan zdrowia. Jest to bezpieczna metoda badania, nawet dla kobiet w ciąży oraz dzieci.