Jednym z zabiegów przeprowadzanym w Skopia Estetic Clinic w Krakowie , który może pomóc w walce z tym nieestetycznym problemem, jest niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów na zmarszczki, koncentruje się na podaniu do tkanki podskórnej naturalnej substancji nawilżającej.

Kwas hialuronowy jest składnikiem naturalnie występującym w naszej skórze, dlatego jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Stymuluje on komórki do produkcji kolagenu i fibroblastów, chroni je przed skutkami niszczycielskiego działania wolnych rodników i wiąże komórki wodą, co pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Niestety z wiekiem tracimy naturalny kwas hialuronowy, ale podawany zewnętrznie działa tak samo jak ten produkowany przez naszą skórę. Dlatego warto skorzystać z korekty doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego – zapraszamy do Skopia Estetic Clinic w Krakowie.

Jakie preparaty są stosowane w zabiegach na dolinę łez? Kwas hialuronowy Kraków

Aby zniwelować dolinę łez, stosuje się wiele preparatów z kwasem hialuronowym. W Skopia Estetic Clinic w Krakowie lekarze najczęściej używają certyfikowanych produktów francuskiej marki Fillmed.

Kiedy stosować zabiegi kwasem hialuronowym na dolinę łez? Kwas hialuronowy Kraków

Zabieg korekcji doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego przeprowadzany w Skopia Estetic Clinic w Krakowie jest przeznaczony dla każdego, bez względu na płeć, kto chce poprawić wygląd swojej skóry. Jednak najczęściej dedykowany jest osobom po czterdziestym roku życia, których skóra utraciła już młodzieńczą jędrność. Zabiegi poprawiające jędrność skóry są również odpowiednie, gdy twarz wydaje się smutna, a zagłębienia pod oczami są widoczne.

Jak przygotować się do zabiegu doliny łez? Kwas hialuronowy Kraków

Zabieg niwelowania doliny łez przeprowadzany w Skopia Estetic Clinic w Krakowie nie jest bardzo inwazyjny, więc nie wymaga wielu etapów przygotowania. Kwalifikowane są do niego wszystkie osoby zdrowe. Jednak zaleca się, aby około tydzień przed wizytą w klinice Skopia Estetic Clinic w Krakowie rozpocząć przyjmowanie środków z escyną, które zmniejszą prawdopodobieństwo powstania obrzęków i krwiaków. W tym czasie należy unikać leków zmniejszających krzepliwość krwi, zwłaszcza aspiryny (także, gdy jest jednym ze składników środka).

Jak przebiega zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym? Kwas hialuronowy Kraków

Zabieg korekty doliny łez przeprowadzany w Skopia Estetic Clinic w Krakowie polega na podaniu w warstwę podskórną pod dolną powieką preparatu z kwasem hialuronowym. Najpierw skóra jest oczyszczana z makijażu i dezynfekowana. Następnie przystępuje się do znieczulenia, zwykle za pomocą kremu Emla, choć metoda znieczulania może się różnić w zależności od dokładnego wywiadu lekarskiego. Lekarz w trakcie zabiegu przeprowadzanego w Skopia Estetic Clinic w Krakowie podaje odpowiednią ilość preparatu za pomocą strzykawki lub kaniuli, a następnie kończy zabieg delikatnym masażem, aby pomóc w równomiernym rozprowadzeniu kwasu hialuronowego i zapobiec obrzękom.

Jakie efekty daje zabieg korekty doliny łez za pomocą kwasu hialuronowego? Kwas hialuronowy Kraków

Zabieg korekty doliny łez za pomocą kwasu hialuronowego, przeprowadzany w Skopia Estetic Clinic w Krakowie pozwala już niemal natychmiast zauważyć pierwsze efekty wypełnienia bruzd i zapadniętych miejsc pod oczami. Skóra staje się bardziej jędrna, a dolina łez staje się płytsza, ponieważ kwas hialuronowy wypełnia obszary zapadnięte i unosi skórę. Efektem końcowym zabiegu przeprowadzanego w Skopia Estetic Clinic w Krakowie jest odmłodzenie całej twarzy, nadając jej świeży i młodszy wygląd.

Kiedy można spodziewać się efektów korekty doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego? Kwas hialuronowy Kraków

Efekty korekty doliny łez z kwasem hialuronowym przeprowadzanego w Skopia Estetic Clinic w Krakowie są widoczne już bezpośrednio po zabiegu, ale pełny efekt można zaobserwować dopiero po około 3-4 tygodniach. Liczba zabiegów, które będą potrzebne, zależy od stopnia zaawansowania doliny łez oraz wieku i stanu skóry pacjenta. W przypadku płytkich ubytków może wystarczyć jedna korekta, jednak zazwyczaj potrzebne są 1-3 zabiegi, przeprowadzane w odstępach około miesięcznych.

Jak często należy przeprowadzać korektę doliny łez z kwasem hialuronowym? Kwas hialuronowy Kraków

Częstotliwość korekty doliny łez z kwasem hialuronowym zależy od wielu czynników, takich jak stan skóry, stopień ubytków i wiek pacjenta. Zazwyczaj jednak zabieg przeprowadzany w Skopia Estetic Clinic w Krakowie trzeba powtarzać co 12-18 miesięcy. Kolejne dawki kwasu hialuronowego są zazwyczaj mniejsze, ponieważ kwas ten pozostaje w skórze i pobudza ją do produkcji kolagenu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu usuwania doliny łez? Kwas hialuronowy Kraków

Uwzględniając czynniki, które wykluczają pacjenta z możliwości przeprowadzenia zabiegu usuwania doliny łez w Skopia Estetic Clinic w Krakowie, warto podkreślić – niektóre warunki zdrowotne lub sytuacje życiowe stanowią przeciwwskazanie do wykonania tej procedury. Na przykład osoby z chorobami autoimmunologicznymi, które mają obniżoną odporność, powinny unikać zabiegu, ponieważ istnieje ryzyko powikłań związanych z reakcją na podany materiał.

Podobnie, kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny powstrzymać się od zabiegu ze względu na potencjalne zagrożenia dla dziecka. Osoby, które mają aktywne zakażenia skóry, takie jak trądzik lub opryszczka, również nie powinny poddawać się zabiegowi, aby uniknąć powikłań związanych z zakażeniem.