Zanik tkanki tłuszczowej pod oczami dotyczy każdego z nas, może jednak pojawić się na różnych etapach życia. Czynnikami przyspieszającymi ten proces są między innymi palenie papierosów, częste narażenie tych okolic na promieniowanie UV czy odwodnienie skóry. Możemy skutecznie walczyć z tym nieestetycznym mankamentem. Warto sięgnąć po zabiegi opierające się na niwelowaniu doliny łez kwasem hialuronowym. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów na zmarszczki, tak i w przypadku wypełnienia doliny łez skupiamy się na podanie do tkanki podskórnej naturalnej substancji nawilżającej.

Kwas hialuronowy to składnik naturalnie występujący w naszej skórze, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Odpowiada on za stymulację komórek do produkcji kolagenu i fibroblastów. Chroni również komórki przed skutkami niszczycielskiego działania wolnych rodników. Posiada właściwości wiążące komórki wody, dlatego pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Niestety z wiekiem tracimy naturalny kwas hialuronowy. Podawany zewnętrznie działa jednak tak samo, jak ten produkowany przez naszą skórę. Dlatego warto dokonywać korekty doliny łez z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Jakie preparaty stosuje się w zabiegach na dolinę łez w Krakowie?

Do usuwania doliny łez można zastosować wiele preparatów z kwasem hialuronowym. W Skopia Estetic Clinic najczęściej wybieranymi przez lekarzy są certyfikowane produkty francuskiej marki Fillmed.

Kiedy stosować niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym?

Zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym przeznaczony jest dla każdego, bez względu na płeć, kto odczuwa potrzebę poprawienia wyglądu swojej skóry. Zabieg korekty doliny łez najczęściej dedykowany jest osobom po czterdziestym roku życia, których skóra utraciła już młodzieńczą jędrność. Jeśli twarz przybiera smutny wyraz, a zagłębienia pod oczami są mocno widoczne, warto zdecydować się na zabiegi poprawiające jędrność skóry.

Przygotowanie do zabiegu doliny łez w Krakowie

Zabieg nie jest mocno inwazyjny, z tego powodu nie ma wielu etapów przygotowania do niego. Kwalifikowane są wszystkie osoby zdrowe. Warto tylko pamiętać, by około tydzień przed wizytą w klinice rozpocząć przyjmowanie środków z escyną, które zmniejszą prawdopodobieństwo powstania obrzęków i krwiaków. Zakazane jest stosowanie w tym czasie leków zmniejszających krzepliwość krwi, szczególnie aspiryny (także, gdy jest jednym ze składników środka).

Na czym polega wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym?

Korekta doliny łez to zabieg, który polega na podaniu w warstwę podskórną pod dolną powieką preparatów z kwasem hialuronowym. Po uprzednim oczyszczeniu skóry z makijażu i zdezynfekowaniu jej, przystępuje się do znieczulenia. Najczęściej wykorzystywany jest do tego krem Emla. Metoda znieczulania może być inna, gdyż dobierana jest po dokładnym wywiadzie lekarskim.

Gdy skóra jest już przygotowana, lekarz przystępuje do podania za pomocą strzykawki odpowiedniego preparatu. Na każdą linię łez przypada jedno nakłucie. Możliwe jest również rozprowadzenie kwasu hialuronowego przy pomocy kaniuli.

Efekty, niezależnie od metody, są identyczne. Po podaniu do skóry odpowiedniej ilości środka lekarz kończy zabieg delikatnym masażem. Ma on pomóc w równomiernym rozprowadzeniu kwasu hialuronowego i zapobiec obrzękom.

Jakie są efekty korekty doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego?

Praktycznie od razu po zabiegu widoczne są już pierwsze efekty wypełnienia doliny łez. Skóra staje się bardziej jędrna, bruzdy stają się płytsze. Kwas hialuronowy wypełnia zapadnięte miejsca, skóra się unosi. Cała twarz zyskuje odmłodzony i świeższy wygląd.

Kiedy można spodziewać się efektów zabiegu na dolinę łez?

Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, ale ostateczny wygląd skóry widoczny będzie po około 3-4 tygodniach. W zależności od głębokości doliny łez wystarczyć może jeden zabieg lub konieczne będzie jego powtórzenie. Zależy to od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Ostateczne rezultaty zabiegu pod oczy będą więc widoczne po 1-3 zabiegów (przeprowadzanych w odstępach ok. miesięcznych).

Jak często należy niwelować dolinę łez kwasem hialuronowym?

W zależności od stopnia zaawansowania ubytków w skórze, jej stanu oraz innych czynników, zabieg na dolinę łez należy powtarzać co 12-18 miesięcy. Kolejne dawki kwasu hialuronowego obejmą jednak mniejszą ilość preparatu. Ten bowiem utrzymuje się w skórze i cały czas pobudza tkanki do produkcji kolagenu.

Kiedy nie można przeprowadzać usuwania doliny łez?

Najważniejszymi czynnikami dyskwalifikującymi pacjenta są: uczulenie na składniki preparatu, wiek poniżej 18 lat, ciąża i okres karmienia piersią. Tego typu zabiegów pod oczy nie przeprowadza się u osób z aktywnym zakażeniem skóry – trądzikiem, opryszczką, które mogłyby doprowadzić do zakażenia podczas podawania kwasu hialuronowego. Usuwanie doliny łez jest również niewskazane, gdy pacjent ma obniżoną odporność, w tym cierpi na choroby autoimmunologiczne. Czasowym wykluczeniem objęte są osoby po określonych zabiegach medycyny estetycznej i chirurgicznej w danym obszarze.

otwierany ze sterylnego opakowania. Trzecią ważną sprawą jest czystość i higiena pracy w sali zabiegowej. Wszystkie stosowane narzędzia i akcesoria muszą być jednorazowe, przy nas odpakowane, a lekarze zawsze muszą stosować jednorazowe rękawiczki. Dla zachowania najlepszych warunków zabiegi wykonujmy tylko w sprawdzonych klinikach.