Poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działających na głębszych warstwach skóry i mięśni uaktywnia nerwy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną alternatywą dla wszystkich, którzy boją się igieł, nie mogą, bądź nie chcą poddać się chirurgicznemu liftingowi twarzy. Jest niezwykle relaksujący i odprężający.Obszar na którym działamy to mięśnie naramienne, dekoltu, szyjne, grzbietu, głowy oraz twarzy.Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu w celu jego pogłębienia oraz utrzymania sugerowane jest powtórzenie masażu raz w tygodniu.

Jak wygląda zabieg Kobido?

Masaż twarzy Kobido to intensywny, manualny zabieg wykonywany na powierzchni skóry, którego celem jest ujędrnienie cery i uzyskanie efektu liftingu. Jest dosyć złożony i intensywny – składa się na niego wiele technik manualnych, dzięki czemu oddziałuje na głębokie warstwy tkanek. Na początku wykonywany jest demakijaż, a następnie delikatny masaż relaksujący oraz drenaż limfatyczny. Sesja masażu rozpoczyna się od subtelnych ruchów, które nabierają szybkości w kolejnych etapach. Masażysta nie tylko pracuje na skórze twarzy, ale na koniec przechodzi do masażu karku, poprawiając krążenie krwi. Docelowy masaż Kobido obejmuje takie techniki jak pociągnięcia, szczypanie, wygładzanie skóry czy ugniatanie jej. Podczas zabiegu niwelowane są napięcia mięśni, co poprawia samopoczucie, ale też przynosi wyraźne efekty w postaci zmniejszenia oznak starzenia się skóry, pobudzenia metabolizmu komórkowego i ujędrniania cery. Nic dziwnego, że Kobido jest powszechnie określany jako niechirurgiczny lifting twarzy.

Jakie są zalety masażu Kobido?

Masaż Kobido dedykowany jest każdemu, komu zależy na młodym wyglądzie, jednak nie chce stosować inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Wskazaniem do jego wykonania jest wiotka skóra, której brakuje jędrności i odżywienia. Masaż wykonuje się, aby zlikwidować napięcie w obrębie karku, szyi i głowy oraz zmniejszyć poziom stresu – jest doskonałą sposobnością do relaksu. Jednak dla większości osób jego największą zaletą są zmiany w obrębie twarzy, która wygląda na bardziej wypoczętą, odżywioną oraz młodszą. Pierwsze efekty zauważa się już po pierwszej sesji, jednak, aby uzyskać trwałą poprawę wyglądu, najlepiej zdecydować się na większą ilość spotkań z masażystą oraz raz na jakiś czas umówić się na masaż przypominający. Jakie są najważniejsze zalety masażu Kobido? Ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych, podniesienie policzków i poprawa konturu twarzy oraz zniwelowanie opadających powiek. Potrafi też złagodzić bóle głowy, zlikwidować sztywność oraz poprawić wzrok. To skuteczny sposób na relaks oraz uzyskanie zdrowszego wyglądu skóry.

Przeciwwskazania

  • ostre stany zapalne organizmu, skóry,
  • ekstrakcje zębowe, stany ropne okołozębowe,
  • do 4 tygodni po zastosowaniu wypełniaczy – 2 tyg, nici PDO –  do 6 miesięcy,
  • po zabiegach laserowych oraz mezoterapii zaraz po zaniku stanu zapalnego.

Zabieg trwa 60 minut