+48 733 889 177

Wykonywane w ramach: Kosmetologia twarzy

ZABIEG ANTYSMOGOWY – Excel THERAPY O2

Po całym dniu spędzonym w zanieczyszczonym,wielkim mieście często pojawia się uczucie odwodnienia,napiętej,wrażliwej lub„zatkanej”skóry.Objawy,do których nie przywiązujemy wagi,są potencjalnymi oznakami przedwczesnego starzenia się. Skumulowana suma ciągłych ataków z zewnątrz,których na co dzień nie dostrzegamy,„dusi skórę” i generuje głębokie uszkodzenia,początkowo niewidoczne,ale z biegiem lat objawiające się w postaci wiotkiej,luźnej,mało elastycznej skóry,zmarszczek,plam pigmentacyjnych…skóra starzeje się przedwcześnie.

Czynniki zewnętrzne są przyczyną 80% przedwczesnego starzenia skóry.

Nasza skóra musi codziennie radzić sobie z ponad 300 źródeł zanieczyszczeń.

4 najważniejsze elementy, które codziennie wpływają na naszą skórę:

-zanieczyszczenie atmosferyczne

-promieniowanie słoneczne

-zanieczyszczenie dymowe

-wpływ urządzeń cyfrowych

Spośród wszystkich zanieczyszczeń największym zagrożeniem dla skóry są cząsteczki., które są 20 razy mniejszy niż pory ludzkie. Skóra działa jak magnes na te cząstki, które łatwo przenikają do najgłębszych warstw, osłabiają ją, uszkadzają jej funkcję barierową, zatykają pory i negatywnie wpływają na metabolizm. Skóra nie jest w stanie sama się zregenerować.

Kolejnym bardzo silnym zagrożeniem dla naszej skóry jest promieniowanie UV. Promieniowanie słoneczne UVA i UVB – PODCZERWIEŃ – ŚWIATŁO WIDZIALNE

Widoczne i niewidoczne, jesteśmy wystawieni na działanie tych promieni przez cały dzień, nawet w pomieszczeniach.Promienie UV przenikają do wnętrza komórek, zmieniając ich kod genetyczny. Wytwarzają one wolne rodniki w tkankach i komórkach, które atakują różne składniki komórkowe, takie jak lipidy, białka i struktury DNA.
Coraz częściej mówi się także o zanieczyszczeniach cyfrowych. Ciągła ekspozycja na niebieskie światło emitowane przez wyświetlacze urządzeń elektronicznych i diody LED nie tylko jest szkodliwa dla naszych oczu, ale także szkodliwa dla skóry.

Na ratunek naszej skórze przychodzi zabieg Excel Therapy O2

Długotrwała pielęgnacja skoncentrowana na działaniu ochronnym, redukcji uszkodzeń i przywracaniu optymalnego stanu skóry, aby zapobiec pojawieniu się skutków ekspozycji na wyżej wspomniane czynniki lub przynajmniej opóźnić.

Wszystko, czego potrzebuje Twoja skóra, aby radzić sobie z codziennym życiem w dużym mieście, zachowując jednocześnie promienny blask. Ponieważ większość oznak starzenia się jest odzwierciedleniem naszego stylu życia,nowa generacja zabiegów ExcelTherapy O2Pollution Defense ewoluuje w kierunku bardziej zaawansowanych kosmetyków oferujących konkretne rozwiązania dla nowych stylów życia:

✓Ciągłe narażenie na agresję środowiskową

✓Zależność od urządzeń elektronicznych

✓Stres i pośpiech, które wyznaczają nasze tempo.

Zaawansowana technologia zamknięcia tlenu w kapsułkach

Tlen zamknięty w ceramidach, które działają od powierzchni skóry do najgłębszych warstw. Cząsteczki tlenu rozpuszczone w substancji zwanej „niebieską krwią” są w stanie transportować ją podobnie jak hemoglobinę. Po rozpuszczeniu jest on otoczony ceramidami o strukturze zasadniczo takiej samej jak ceramidy skórne, co gwarantuje optymalną dyfuzję.
NAJLEPSZA STRATEGIA PRZECIWDZIAŁANIA SKUTKOM ZANIECZYSZCZENIA SKÓRY

Wspólna walka,która zatrzymuje potencjalne szkody spowodowane zanieczyszczeniem środowiska,wzmacnia jej obronę.Ten zabieg profilaktyczny działa zanim oznaki wieloletniej ekspozycji na wszelkiego rodzaju agresje będą widoczne na skórze,zapobiegając pojawieniu się w przyszłości oznak starzenia się.Długotrwałe zaangażowanie w pielęgnację skóry:

Obrona i utrzymanie zdrowego DZISIAJ, aby zachować młody wygląd JUTRO.
Dla uzyskania jeszcze bardziej spektakularnych efektów zabiegu antysmogowego zalecamy wykonać oczyszczanie wodorowe przed zabiegiem Excel Therapy O2. Wodorowa terapia skóry, czyli zabieg HYDROIMPACT to innowacyjny zabieg dla każdego rodzaju cery. Hydroimpact wykorzystuje nowoczesną metodę dogłębnego oczyszczenia skóry wodorem. Poprzez działanie czystego wodoru zatrzymuje procesy starzenia komórek, redukując wolne rodniki.
Dowiedz się więcej o zabiegu HYDROIMPACT.

 

Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska