+48 733 889 177

Wykonywane w ramach: Dermatologia estetyczna

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów to poważny problem znacznej części populacji, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przyczynami wypadania włosów mogą być różne czynniki tj. stres, przebyte choroby, niedobór żelaza, nieodpowiednia dieta czy przyjmowanie niektórych leków . Do wypadania włosów mogą przyczyniać się także choroby tarczycy, choroby nowotworowe, choroby zakaźne czy cukrzyca. Wiele osób ma problem z przewlekłymi stanami chorobowymi takimi jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry czy atopie, które również są czynnikiem przyspieszającym wypadanie włosów.

Diagnostyka

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Wypadanie włosów to poważny problem znacznej części populacji, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przyczynami wypadania włosów mogą być różne czynniki tj. stres, przebyte choroby, niedobór żelaza, nieodpowiednia dieta czy przyjmowanie niektórych leków . Do wypadania włosów  mogą przyczyniać się także choroby  tarczycy, choroby  nowotworowe, choroby zakaźne czy cukrzyca. Wiele osób ma problem z przewlekłymi stanami chorobowymi takimi jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry czy atopie, które również są czynnikiem przyspieszającym wypadanie włosów. Możemy wyróżnić kilka typów łysienia m.in. plackowate, polekowe czy androgenowe. To ostanie jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn.

Jak postępować w sytuacji problemu wypadania włosów?

W celu ustalenia przyczyny wypadania włosów  kluczowa jest wizyta u lekarza, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu z pacjentem,  badań z użyciem specjalistycznego sprzętu tj. dermoskopu i/lub wideodermoskopu oraz oceny owłosionej skóry głowy postawi diagnozę  i zaproponuje  proces leczenia.

Podczas przeprowadzonego wywiadu lekarz może pozyskać informacje na temat pacjenta oraz tego czy w rodzinie występował problem z łysieniem. Są to informacje bardzo pomocne w diagnostyce oraz w ustaleniu działań terapeutycznych.

W takcie ustalania przyczyny wypadania włosów lekarz specjalista może zlecić wykonanie dodatkowych  badań laboratoryjnych, m.in.: morfologii, stężeń hormonów tarczycy, żelaza. Diagnostykę można uzupełnić dodatkowo o:  trichoskopię, trichogram czy badanie histopatologiczne wycinka ze skóry głowy.

Trichoskopia to bezbolesna mikroskopowa ocena włosów za pomocą wideodermatoskopu, natomiast trichogram to badanie włosów głowy na podstawie oceny ich korzeni w mikroskopie świetlnym .

Jakie są metody leczenia?

Kluczowe jest znalezienie przyczyny wypadania włosów, bo wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że po jej wyeliminowaniu włosy odrosną. Podczas wdrożonego procesu leczenia bardzo istotną rolę odgrywają odpowiednio dobrane zabiegi  z medycyny estetycznej tj. karboksyterapia, mezoterapia igłowa oraz osocze bogatopłytkowe. Po dokonaniu profesjonalnej diagnostyki, dobraniu odpowiednich terapii zabiegowych Pacjent powinien stosować się do zaleceń dotyczących pielęgnacji domowej, które zaproponuje mu specjalista.

Umów się na konsultację online
 

 

 

Karboksyterapia

KARBOKSYTERAPIA – MEDYCZNA TERAPIA DWUTLENKIEM WĘGLA!

Karboksyterapia jest innowacyjnym zabieg polegającym na podawaniu pod skórę dwutlenku węgla. Gaz ten w medycynie jest wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. W latach 30-tych XX wieku francuscy kardiolodzy wykorzystywali dwutlenek węgla w leczeniu pacjentów z niewydolnością żylną, a w latach 90-tych dwutlenek węgla zastosowano w walce z miażdżycą i cukrzycą. Zauważono wówczas, że śródskórne podawanie dwutlenku węgla poprawia wygląd i stan skóry, a co najważniejsze w przypadku skóry głowy poprawia ukrwienie i przyspiesza regenerację cebulki.

 

DZIAŁANIE KARBOKSYTERAPII

Dwutlenek węgla jest stale obecny w organizmie człowieka. Jego głównym zadaniem jest regulacja przepływu powietrza oraz rozszerzanie naczyń krwionośnych. CO2 po podaniu śródskórnym przyspiesza przepływ krwi, poprawia mikrokrążenie i metabolizm komórek.
CO2 podany jest pod ciśnieniem dzięki czemu ma również działanie poprawiające ukrwienie. Po podaniu dwutlenku węgla odpowiedzią skóry jest wytworzenie się w miejscu zabiegu stanu zapalanego, co wywołuje odnowę komórek i stymuluje produkcję nowych komórek. Dzięki wzrostowi ukrwienia nasz metabolizm i drenaż limfatyczny zostaje pobudzony do pracy. Po serii zabiegów w naszym organizmie dochodzi do poprawy ukrwienia i przyspieszenia wzrostu włosa.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Dwutlenek węgla podawany jest dzięki urządzeniu CDT Evolution, które reguluje przepływ i temperaturę CO2.
CO2 wchłania się bardzo szybko dzięki czemu dyskomfort związany z zabiegiem ustępuje zaraz po jego wykonaniu. Miejsce zabiegowe może być tkliwe jeszcze do kilku godzin po zabiegu (bardzo rzadko).
Czas trwania zabiegu to zazwyczaj kilka minut. Dla uzyskania maksymalnych efektów zabieg karboksyterapii na skórę głowy należy wykonywać w serii około 3-5  zabiegów co 7 – 30 dni w zależności od etapu serii.

CDT Evolution Light – jedyne medyczne urządzenie przeznaczone do karboksyterapii zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej.

 

Mezoterapia igłowa skóry głowy

MEZOTERAPIA IGŁOWA

 

Mezoterapia igłowa to zabieg, którego celem jest nawilżenie skóry głowy i dostarczenie substancji odżywczych. Substancja czynna jest dobierana indywidulanie dla każdego Pacjenta i składa się z mieszanki składników mających za zadanie pobudzić proces wzrostu włosa oraz poprawić nawilżenie i ukrwienie skóry głowy. Często zabieg mezoterapii nazywany jest ,,zastrzykiem rewitalizującym”, który rozwiązuje takie problemy jak: suchość skóry, łuszczenie skóry głowy- łupież suchy, wypadanie , przerzedzenie  włosów. Poprzez wprowadzenie do wnętrza skóry odpowiednio skomponowanych aktywnych składników skóra ulega nawilżeniu i regeneracji, a cebulki włosa zostają pobudzone do pracy. Mezoterapia igłowa skóry głowy stosowana jest zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

 

Zabiegi mezoterapii igłowej mające na celu pobudzenie cebulek włosa i zaprzestanie wypadania włosów powinny być wykonywane w serii ok. 4 zabiegów co około 2-4 tygodni w zależności od kondycji włosów Pacjenta.

 

NA CZYM POLEGA ZABIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJ SKÓRY GŁOWY ?

Mezoterapia igłowa skóry głowy  jest bardzo skutecznym zabiegiem, który silnie regeneruje i nawilża skórę głowy. Do warstw skóry wprowadza się niewielkie ilości dawek substancji odżywczych na bazie kwasu hialuronowego, peptydów,  aminokwasów , witamin i składników odżywczych. Iniekcje są mało bolesne, a czas zabiegu to zaledwie kilkanaście minut. Preparat, czyli koktajl jest dobierany przez specjalistę przed zabiegiem, tak by efekty były jak najlepsze. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona , mogą również być widoczne miejsca wkłuć oraz pęcherzyki z preparatu podanego podczas zabiegu. Jednakże na skórze głowy odczyn ten nie jest szczególnie widoczny.  Wszystkie objawy po zabiegowe powinny ustąpić w przeciągu 24 do 48 h od wykonania zabiegu. Przez 48 godzin od wykonania zabiegu nie należy uprawiać sportów, korzystać z saun, basenów, solarium, a także używać produktów do stylizacji włosów.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU MEZOTERAPII

  • alergia
  • cukrzyca (niewyrównanej)
  • stany zapalneskóry
  • opryszczka
  • terapia lekami obniżającymi krzepliwość skóry
  • choroby nowotworowe
  • ciąża i okres laktacji

WSKAZANIA

  • wypadanie włosów
  • osłabienie kondycji włosa
  • suchość skóry głowy

Osocze bogatopłytkowe

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest jednym z najbardziej poszukiwanych zabiegów medycyny estetycznej ze względu na wysokie bezpieczeństwo wykonywania i znikomą ilość powikłań. Jest to niezwykle innowacyjny i skuteczny zabieg regenerujący włosy i zatrzymujący ich wypadanie. Popularnie nazywany często „wampirzym zabiegiem ” ponieważ wykorzystuje niezwykłą moc naszej własnej  krwi.

To idealny zabieg regenerujący włosy zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zabieg opiera się na biostymulacji komórek naszej skóry.

Jak wykonywany jest zabieg?

W celu wykonania zabiegu należy najpierw pobrać krew od pacjenta, aby móc poprzez odwirowanie otrzymać osocze bogatopłytkowe. Następnie za pomocą techniki mezoterapii lekarz stymuluje obszar poddany zabiegowi poprzez wykonanie mikronakłuć. Efekty zabiegu widać po około miesiącu, a maksymalny efekt po około trzech miesiącach od wykonania zabiegu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów stosujemy techniki łączone osocza z mezoterapią oraz zabiegi w serii.

Ile zabiegów należy wykonać?

Seria zabiegów osocza bogatopłytkowego na skórę głowy to zazwyczaj do kilku zabiegów.  Przez ok. 1-2 dni może wystąpić lekkie zaczerwienienia i obrzęk wynikający z  mikroiniekcji. Czynniki wzrostu uwalniają się przez okres około godziny po zabiegu, przez kolejne 7 dni po zabiegu trwa zaś proces syntezy i wydzielania dodatkowych czynników wzrostu w skórze.

Dla uzyskania maksymalnych efektów zabieg powinno wykonać się w serii 3 zabiegów co ok. 3-4 tygodnie.

Cennik

Wypadanie włosów

CGF ONE - terapia przeciwko wypadaniu włosów 1 amp.
650 zł zł
CGF ONE - terapia przeciwko wypadaniu włosów - PAKIET 3 zabiegów
1850 zł
Laserowa stymulacja wzrostu włosów Fotona - HAIR RESTORATION
300 zł
Laserowa stymulacja wzrostu włosów Fotona - HAIR RESTORATION - PAKIET 3 zabiegów
1100 zł
Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy - PAKIET 3 zabiegów
1999 zł
Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy 1 amp.
750 zł
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska