+48 733 889 177
Przywracanie objętości warg sromowych większych od 2000 zł

Wykonywane w ramach: Ginekologia estetyczna

Przywracanie objętości warg sromowych większych

Badania dowodzą, że objawy suchości pochwy występują u jednej na sześć kobiet. Suchość pochwy i/lub sromu może wystąpić u kobiet w każdym wieku jako dolegliwość w następstwie przyjmowania m.in. izotretynoiny, leków antydepresyjnych, przeciwpsychotycznych itp. lub jako objaw towarzyszący menopauzie, zwłaszcza w przypadku niestosowania hormonalnej terapii zastępczej.

Częściowy lub całkowity zanik warg sromowych większych to również powszechna dolegliwość. Jej istotą jest zanik podściółki tłuszczowej warg sromowych większych oraz uogólniony proces zanikowy w obrębie skóry i tkanek. Dolegliwość ta może mieć podłoże genetyczne lub wystąpić w wieku pomenopauzalnym jako objaw towarzyszący bardzo zaawansowanym stadiom suchości pochwy.

Szczególnie narażone na nieprzyjemne dolegliwości są kobiety aktywne – zmniejszone wargi sromowe większe niedostatecznie chronią te mniejsze przed urazami mechanicznymi. Jazda na rowerze, jazda konna, a nawet intensywny fitness zaczynają wiązać się z bolesnymi otarciami. Wiele kobiet w takich sytuacjach zaczyna rezygnować z ulubionych zajęć.

Na czym polega zabieg wypełniania warg sromowych ?

Zabieg polega na podaniu specjalnego preparatu na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego , w którym została wykorzystana opatentowana technologia IPN-Like  do stosowania w leczeniu odwodnienia i hipotrofii warg sromowych większych.
Preparat Desirial to pierwsza na świecie linia resorbowalnych implantów na bazie kwasu hialuronowego.
Preparat został stworzony przy współpracy biotechnologów i lekarzy ginekologów jako odpowiedź na bardzo często występujący problem u kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym i mezopoauzalnym. Atrofia warg sromowych większych jest bowiem uciążliwą dolegliwością, która może dotyczyć nawet 50% kobiet. Zastosowanie nieinwazyjnego leczenia preparatem Desirial przywraca kobietom komfort i sprawia, że mogą nadal aktywnie korzystać z życia.
Zabieg wykonywany jest u kobiet w każdym wieku. Ma na celu przywrócenie komfortu intymnego. Zabieg zapewnia długotrwały efekt w postaci złagodzenia objawów suchości pochwy oraz komfortu psychicznego Pacjentek. Po zabiegu skóra warg sromowych jest wzmocniona , ma poprawioną jędrność i elastyczność.

Zabieg polega na podaniu w tkankę podskórną warg sromowych większych, specjalnego preparat – Desirial , zawierającego wiążący wodę kwas hialuronowy – nawilżający wzbogacony o mannitol. Preparat podawany jest specjalną kaniulą o bardzo małej średnicy .

Wykonywany jest w znieczuleniu przy użyciu znieczulenia iniekcyjnego bądź maści znieczulającej, co sprawia że zabieg jest bezbolesny.

Efekty zabiegu

  • Efekt jest natychmiastowy, jego maximum następuje po 2 tygodniach, a utrzymuje się od 1 do 2 lat
  • W ciągu 2 tyg. od zabiegu Desirial, obszar zabiegowy zwiększa jeszcze swoją objętość o około 20-30 %
  • Preparat został wzbogacony o mannitol – antyoksydant, który dodatkowo chroni kwas hialuronowy przed wchłonięciem i przedłuża jego działanie

Zalecenia po zabiegu

  • Po zabiegu pacjentka może prowadzić normalny tryb życia
  • Przez 1-2 tygodnie należy unikać dużego nacisku na okolicę poddaną zabiegowi – trzeba więc zrezygnować np. z jazdy konnej czy z jazdy na rowerze
Przez kilka dni miejsca podania preparatu mogą być lekko obolałe lub może wystąpić niewielki obrzęk. Objawy te ustępują po 2-3 dniach. Każda kobieta korzystająca z zabiegów ginekologii estetycznej musi pamiętać, iż nie zastępują one regularnych badań i kontroli  ginekologicznych.

Przeciwwskazania

  • stan zapalny sromu
  • zmiany skórne sromu wymagające wcześniejszej weryfikacji histopatologicznej
  • objawy przeziębienia
  • opryszczka
  • ciąża
Czas trwania zabiegu 30-60 min.

Cennik

Ginekologia estetyczna

Przywracanie objętości warg sromowych większych (2 ml preparatu)
2000 zł
Powiększenie punktu G
1200 zł
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska