+48 733 889 177
Podstawowy zabieg podologiczny od 120 zł

Wykonywane w ramach: Podologia

Podstawowy zabieg podologiczny

PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY

Podologia to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin w kosmetologii. Nauka ta zajmuje się profesjonalną pielęgnacją stóp, a także eliminowaniem dolegliwości bólowych wynikających z takich zmian jak: odciski, modzele, brodawki, pękające pięty czy też wrastające paznokcie.

JAKIE ZABIEGI WYKONUJE PODOLOG ? ?

wrastające paznokcie
usuwanie odcisków
usuwanie modzeli
leczenie grzybicy paznokci
usuwanie brodawek
profilaktyka stopy cukrzycowej
usuwanie pękających pięt

NA CZYM POLEGA I JAK WYGLĄDA PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY?

Podstawowy zabieg podologiczny w Skopia Estetic Clinic to profilaktyczny zabieg mający na celu pielęgnację skóry oraz paznokci u stóp. Zabieg rozpoczyna się od wypełnienia z podologiem karty Pacjenta oraz szczegółowej konsultacji. Następnym etapem zabiegu jest opracowanie podeszwy z zrogowaceń , usunięcie odcisków i modzeli jeśli występuje taka potrzeba a następnie opracowanie płytki paznokciowej (skrócenie i wypolerowanie). Podolog po wykonaniu podstawowego zabiegu podologicznego dobiera odpowiednie preparaty do pielęgnacji. Zabieg u podologa należy do zabiegów profilaktycznych i w trosce o kondycję stóp powinien być wykonywany regularnie co ok 4 – 8 tygodni przez cały rok. Specjalista podolog współpracuje z lekarzami takimi jak dermatolodzy, chirurdzy, diabetolodzy czy ortopedzi w celu odpowiedniej ochrony i pielęgnacji stóp Pacjentów mających problem np. z cukrzycą. Diabetyk w gabinecie podologicznym jest traktowany ze szczególną ostrożnością. U diabetyków profilaktyka stopy cukrzycowej w postaci podstawowego zabiegu podologicznego powinna być wykonywana raz w miesiącu.

EFEKTY PODSTAWOWEGO ZABIEGU PODOLOGICZNEGO

Podstawowy zabieg podologiczny ma na celu pielęgnacje stóp oraz profilaktykę przez wystąpieniem zmian na stopach takich jak : zrogowacenie, odciski, modzele czy wrastające paznokcie. Po wykonaniu zabiegu podologicznego skóra na stopach staje się gładka, a odciski czy modzele zostają usunięte. Podstawowy zabieg podologiczny powinien być wykonywany systematycznie w profesjonalnym gabinecie podologicznym .

WSKAZANIA DO WYKONANIA PODSTAWOWEGO ZABIEGU PODOLOGICZNEGO

Podstawowy zabieg podologiczny powinna wykonywać każda osoba dorosła w celu usunięcia nadmiernego rogowacenia i opracowania płytek paznokciowych. Jest to sposób na utrzymanie zdrowych stóp bez odcisków, modzeli, pękających pięt oraz wrastających paznokci. Podstawowy zabieg podologiczny to także zabieg przeznaczony dla osób, które mają problem z problemem wrastających paznokci, modzeli , odcisków, pękających pięt. Zabieg wykonywany w gabinecie podologicznym jest kierowany też do diabetyków. Podstawowy zabieg podologiczny u diabetyka   powinien być wykonywany cyklicznie co ok. cztery tygodnie. Podczas zabiegu podolog udziela Pacjentowi informacji jak prawidłowo pielęgnować skórę stóp.

PRZECIWWSKAZANIA

brak przeciwwskazań do wykonania zabiegu

Cennik

Podstawowy zabieg podologiczny

Pedicure klasyczny bez malowania
120 zł
wrastające paznokcie/założenie klamry dla dzieci
100 zł
podstawowy zabieg podologiczny u diabetyka
150 zł
Tamponada wrastającego paznokcia
20 zł
podcięcie klinowe wrastającego paznokcia
jednostronne - 30 , dwustronne - 50 zł
oczyszczanie brodawki wirusowej
70 zł
usunięcie odcisku
40 zł
usunięcie modzela
50 zł
Oczyszczanie paznokci grzybicznych
1 paznokieć 50, powyżej 2 paznokci 100 zł
rekonstrukcja płytki paznokciowej
100 zł
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska