+48 733 889 177
Modzele od 30 zł

Wykonywane w ramach: Podologia

Modzele

Modzel jest to nawrotowe zgrubienie warstwy rogowej naskórka, o charakterystycznym żółtawym odcieniu. Najczęściej umiejscowiony jest on na śródstopiu, krawędziach palcy  oraz rzadko na  rancie pięty, zwanym inaczej podkówką lub podkową. Zmiana ta z reguły nie powinna być bolesna i dokuczliwa, jednak co raz częściej Pacjenci zgłaszają się z nią do gabinetu skarżąc się nie na ból, a bardziej charakterystyczne pieczenie. Bagatelizowanie wystąpienia modzeli na stopach  może jedynie pogorszyć stan stóp. Aby być pewnym skuteczności leczenia nie powinniśmy wykonywać samodzielnych zabiegów polegających na ścieraniu nagromadzonego naskórka na stopach tylko udać się na profesjonalny zabieg podologiczny.

DLACZEGO NALEŻY WYKONYWAĆ ZABIEG USUWANIA MODZELI W GABINECIE PODOLOGICZNYM ?

Jeśli modzel jest niewielki u Pacjentów nie pojawia się uczucie dyskomfortu i bólu stąd bardzo często bagatelizują ten problem. Warto pamiętać, że nie wykonanie zabiegu usuwania modzela powoduje jego nadmierne rogowacenie, a to prowadzi już do wystąpienia bólu i pieczenia. Wystąpienie modzela, który jest rozległą zmianą hiperkeratotyczną o żółtawym zabarwieniu może powodować także zaburzenia w układzie rucha, a to z kolei zaburzenia w układzie kostnym. Z problemem powstawania modzela borykają się najczęściej osoby starsze i kobiety noszące obuwie na wysokim obcasie.

 JAK WYGLĄDA ZABIEG USUWANIA MODZELI ?

Zabieg usuwania modzeli wymaga od podologa bardzo dużej precyzji. Za pomocą specjalistycznych frezów lub skalpela podolog bezboleśnie usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka a następnie aplikuje odpowiednie środki pielęgnacyjne. Bardzo ważnym elementem jest fakt, aby Pacjent otrzymał informację jak zapobiegać powstawaniu modzeli bądź spowolnić ich wzrost.

 

Cennik

Modzele

usunięcie modzela
40 zł
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska