+48 733 889 177

Wykonywane w ramach: Kosmetologia twarzy

DNA Recovery Peel – zabieg naprawczy DNA

DNA Recovery Peel to peeling medyczny najnowszej generacji. Jego substancje aktywne zamknięto w liposomach – lipidowych pęcherzykach transportujących zawarte w nich substancje do najgłębszych warstw skóry. Dzięki temu, w odróżnieniu od klasycznych peelingów chemicznych, działanie preparatu nie jest uzależnione od jego pH. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnego pieczenia i podrażnienia skóry.

Jak działa?

Za powstawanie widocznych oznak starzenia skóry odpowiedzialne są dimery tymidynowe. Są to połączenia pomiędzy kwasami DNA, tworzące się pod wpływem promieniowania słonecznego. Główny składnik DNA Recovery Peel – kwas ferulowy – wpływa na redukcję ich powstawania nawet o 40%. Skóra poddana działaniu tego kwasu odzyskuje swój świeży, młodzieńczy wygląd, a zmarszczki i przebarwienia są mniej widoczne. Retinol i retinaldehyd cechują się działaniem przeciwzmarszczkowym i przeciwtrądzikowym. Enzymy naprawcze nie tylko regenerują uszkodzone komórki, ale także chronią je przed negatywnymi skutkami opalania.

Dla kogo?

Zabieg ten jest polecany szczególnie osobom, u których widoczny jest niekorzystny wpływ działania promieniowania UVA i UVB. Jego ogromną zaletą jest możliwość poddawania się peelingom nawet latem.

Nie tylko fotostarzenie i trądzik są wskazaniem do rozpoczęcia kuracji. DNA Recovery Peeling może być uzupełnieniem terapii przeciwko przebarwieniom czy też remedium na zmęczoną, pozbawioną blasku twarz. Każdy kto pragnie odżywić swoją skórę, może skorzystać z peelingu bez ograniczeń wiekowych. Należy wziąć pod uwagę, iż trzy dni po wykonaniu po zabiegu może wystąpić delikatne złuszczanie naskórka. Z tego powodu bardzo ważne jest stosowanie fotoprotektorów SPF 50+, aby nie narażać wrażliwej, odsłoniętej skóry na działanie czynników zewnętrznych.

Zabieg DNA Recovery Peel można powtarzać co 15 dni. Już po kilku sesjach widoczne jest wyraźne odmłodzenie skóry.

Wskazania

  • Fotostarzenie
  • Zmarszczki i bruzdy
  • Wiotka skóra
  • Szara, matowa cera, pozbawiona blasku (w każdym wieku)
  • Nierówna faktura skóry
  • Rozszerzone pory
  • Rogowacenie skóry, także związane ze ekspozycją na promienie UV (rogowacenie słoneczne)
  • Nadmierne korzystanie ze słońca (w każdym wieku)
  • Przebarwienia słoneczne
  • Zapobiegawczo przed ekspozycją na słońce

Cennik

DNA Recovery Peel

DNA Recovery Peel - zabieg naprawczy z witaminą C
350 zł
DNA Recovery Peel z Dermapenem
450 zł
DNA Recovery Peel jedna warstwa do zabiegu pielęgnacyjnego
100 zł
DNA Recovery Peel z maską dotleniająca - OXYGENETING
450 zł
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska