+48 733 889 177

Wykonywane w ramach: Dietetyka

Dietetyka

Dietetyk najczęściej kojarzy się z redukcją wagi, a przez to ze stosowaniem restrykcyjnych diet. Nie musi tak być .Odchudzanie może być przyjemne, a przede wszystkim zdrowe pod warunkiem, że skorzystamy z pomocy profesjonalisty. Dietetyk może zajmować się również dietoterapią wielu jednostek chorobowych, a także profilaktyką chorób.

PAKIET KOBIETA

Racjonalna dieta ma wpływ zarówno  na wygląd jak i samopoczucie każdej kobiety. Należy pamiętać również, że  odpowiednio dobrana dieta do potrzeb organizmu ma również działanie terapeutyczne. Zarówno młode jaki i dojrzałe kobiety zmagają się z różnymi dolegliwościami, które można zmniejszyć lub wyeliminować poprzez zastosowanie diety.

Dziewczyny w okresie dojrzewania przechodząc zmiany hormonalne niejednokrotnie mają problem z utrzymaniem odpowiedniej masy ciała czy trądzikiem młodzieńczym. W różnym wieku kobietom towarzyszą zmienne nastroje, zmęczenie, depresja czy zatrzymywanie wody w organizmie, co szczególnie jest kłopotliwe w okresie menopauzy.

Choroby tarczycy, insulinooporność, zespół policystycznych jajników to kolejny problem, który dotyczy kobiet.  Ważne jest aby dostarczać organizmowi produkty  zgodnie z jego zapotrzebowaniem, co pozwoli zachować dobrą kondycję fizyczną i samopoczucie. Dodatkowo odpowiednią dietą można znacznie zmniejszyć symptomy chorobowe i pomóc w utracie wagi kiedy metabolizm nie jest wystarczająco sprawny.

 PAKIET PRZYSZŁEJ MAMY

Dieta ma kluczowe znaczenie nie tylko dla zdrowia kobiety w ciąży jak i  jej dziecka.  Równie ważna jest odpowiednie odżywianie kobiety przed zajściem w ciążę. Zarówno niedobory jak i nadmiar pewnych składników diety mogą mieć bezpośredni wpływ na utrzymanie ciąży, a także na jej przebieg. Wiele badań naukowych potwierdza również, że odżywianie przyszłej mama ma wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. Bardzo często podczas ciąży pojawia się cukrzyca ciążowa. Odpowiednia dieta może zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia. Wykonujemy testy genetyczne min. mutacji genu MTHFR, który może mieć wpływ na przyswajanie kwasu foliowego i może być przyczyną samoistnych poronień. Podczas konsultacji dietetyk udziela również informacji związanych z dietą mamy karmiącej czy rozszerzaniem diety dziecka.

PAKIET FIT

PAKIET FIT przeznaczony jest dla kobiety które dbają o siebie i/ lub chcą zrzucić zbędne kilogramy. Razem z trenerem personalnym dietetyk dobiera odpowiedni plan żywieniowy i ćwiczenia w zależności od indywidualnych upodobań. Istnieje możliwość wykonania testu genetycznego, który określi genetyczne predyspozycje do danego sportu.

 PAKIET KARDIOLOGICZNY

Choroby układu sercowo-naczyniowego w dużej mierze mają swoje źródło w nieodpowiedniej diecie. Na każdym etapie choroby zmiana nawyków żywieniowych może spowolnić, a nawet cofnąć niektóre objawy. Pakiet jest przeznaczony dla tych, którzy mają problem z nadwagą, otyłością, wysokim cholesterolem, trójglicerydami, czy też mają niealkoholowe stłuszczenie wątroby, nadciśnienie czy dnę moczanową. Istnieje możliwość wykonania pakietu badań genetycznych, dzięki którym pacjent dowie się czy istnieją czynniki genetyczne, które zwiększają u niego ryzyko występowania tych chorób.

Poniżej artykuł o tym jak należy się odżywiać w trosce o swoje serce

http://www.focus.pl/artykul/dieta-dla-serca-jak-dbac-o-najwazniejszy-miesien

 

PAKIET SENIORA

Osoby starsze szczególnie są narażone na niedobór pewnych składników, które mają ogromny wpływ zarówno na kondycję fizyczną jak i samopoczucie psychiczne. Bardzo ważne jest wczesne przeciwdziałanie osteoporozie, która dotyka 80 procent starszych osób. W tym przypadku dieta ma kluczowe znaczenie, podobnie jak przy częstych zaparciach, biegunkach, niestrawnościach, refluksie, chorobach takich jak reumatoidalne zapalenie stawów czy cukrzyca.

INDYWIDUALNY PLAN OPARTY NA WYNIKACH BADAŃ GENETYCZNYCH

Każdy nas w inny sposób przyswaja węglowodany, tłuszcze, białka czy witaminy. Na podstawie wyników badań genetycznych dietetyk przygotowuje specjalny, indywidualny plan żywieniowy dzięki, któremu można wpłynąć na ekspresję genów. W praktyce oznacza to, że odpowiednio dobranymi składnikami pożywienia  możemy  “wyłączyć “ pewne geny, a inne uaktywnić. Współpracujemy z profesorem Giovianim Scapagninim z Włoch, który specjalizuje się w nutrigenetyce.

Poniżej szczegóły a także wywiad przeprowadzony przez dietetyka Monikę Selimi z profesorem Scapagninim.

http://www.focus.pl/artykul/poka-mi-dna-a-powiem-ci-co-je

PAKIET ALERGIKA

Alergie jak i nietolerancje pokarmowe to częsta dolegliwość zarówno najmłodszych jak i starszych, a co ważne mogą ujawnić się na każdym etapie życia. Odpowiednia dieta może wspomóc  leczenie, a także niwelować objawy alergii. Jest to szczególnie ważne kiedy pacjent cierpi na alergie wziewne, które mogą spowodować, że pojawią się u niego jednocześnie alergie na pokarmy. Odpowiednia dieta stanowi również ważną część leczenia sterydami, które często powodują tycie jak i niedobory ważnych składników dla organizmu.

Najczęstsze jednostki chorobowe które wymagają wsparcia dietetyka

 Zespół jelita drażliwego IBS

Sibo

Choroba Leśniowskiego Crohna

Niedokrwistości

Alkoholowe i niealkoholowe stłuszczenie wątroby

Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska