+48 733 889 177

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest innowacyjnym zabiegiem polegającym na podawaniu pod skórę dwutlenku węgla.

Gaz ten w medycynie jest wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. W latach 30-tych XX wieku francuscy kardiolodzy wykorzystywali dwutlenek węgla w leczeniu pacjentów z niewydolnością żylną, a w latach 90-tych dwutlenek węgla zastosowano w walce z miażdżycą i cukrzycą. Zauważono wówczas, że śródskórne podawanie dwutlenku węgla poprawia wygląd i stan skóry, a co najważniejsze w przypadku skóry głowy poprawia ukrwienie i przyspiesza regenerację cebulki.

Karboksyterapia Kraków

Zabieg karboksterapi jest terapią wszechstronną, Może być stosowana na problemy estetyczne występujące na twarzy, a także na brzuchu, nogach czy pośladkach.

Jak sama nazwa wskazuje, karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Jej innowacyjność została doceniona — okrzyknięto ją największym odkryciem kosmetycznym od czasu zastosowania botoksu w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Zabieg polega na podskórnym podaniu medycznego CO2 czyli dwutlenku węgla. Rozchodzenie się gazu w tkankach sprawia, że naczynia krwionośne się rozszerzają, dzięki czemu komórki ciała są dotlenione, odżywione, a co za tym idzie, skóra wygląda lepiej. Co więcej, najczulsze na karboksyterapię są komórki tłuszczowe — wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla powoduje rozpad tłuszczu, czyli tzw. lipolizę.

Po wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla następuje wazodylatacja, czyli etap rozszerzania naczyń. Krew zaczyna szybciej przepływać i zwiększa się stężenie tlenu w pobliżu miejsca poddanego zabiegowi. Wówczas powstają nowe naczynia krwionośne, a te zwężone zostają udrożnione. Dzięki temu miejsce poddane karboksyterapii zostaje intensywnie dotlenione.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

ZAREZERWUJ WIZYTĘ ON-LINE

Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska