Rozstępy oraz blizny to nieestetyczne zmiany skóry. Rozstępy często pojawiają się w wyniku szybkiej utraty masy ciała lub przyrostu wagi, szczególnie w okresie ciąży i dojrzewania. Pojawienie się ich, często jest uwarunkowane genetycznie. Coraz częściej już młode osoby dostrzegają pojawienie się linijnych pasm o zróżnicowanym kształcie i kolorze. Miejscami najbardziej narażonymi na powstawanie rozstępów są okolice bioder, pośladków, brzucha a także biustu.


Blizny są wynikiem przebytych zabiegów chirurgicznych bądź występowaniem trądziku. Niestety bardzo rzadko znikają samoistnie, pozostawiając tym samym po sobie ślad na naszej skórze.


Jakie metody leczenia rozstępów i bliznnoferuje współczesna kosmetologia oraz medycyna?


Laseroterapia
Laserowe techniki ablacyjne wykonywane laserem Fotona Spectro SP to najskuteczniejsze rozwiązanie w walce z tymi problemami. W początkowej fazie istotne jest wykluczenie przeciwwskazań oraz dobór odpowiednich procedur zabiegowych. Podczas zabiegu laseroterapii za pomocą wiązki lasera wymuszana jest intensywna przebudowa głębokich warstw skóry, wpływając na poprawę jej sprężystości oraz powstawanie nowych włókien kolagenowych.


Karboksyterapia
Jest innowacyjnym zabiegiem polegającym na podawaniu pod skórę dwutlenku węgla. Gaz ten w medycynie jest wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem do usuwania rozstępów i blizn, ponieważ dzięki CO2 zostaje przebudowana struktura skóry.


Zabieg NANOPORE™
Pobudza procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, dzięki czemu w naturalny sposób stymuluje odnowę skóry. System mikronakłuć wywołuje w skórze reakcjestymulujące i przeciwzapalne, które uruchamiają proces naprawczy skóry.


Osocze bogatopłytkowe
W przypadku świeżych blizn (do ok. 1 roku od powstania) i terapiach łączonych rekomendowane jest osocze bogatopłytkowe. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest jednym z najbardziej poszukiwanych zabiegów medycyny estetycznej ze względu na wysokie bezpieczeństwo wykonywania i znikomą ilość powikłań. Popularnie nazywany często „wampirzym liftingiem” ponieważ wykorzystuje niezwykłą moc naszej krwi.

W trosce o bezpieczeństwo oraz jakość oferowanych usług najważniejsze jestwykluczenie przeciwwskazań oraz dobór terapii do aktualnego stanu skóry i potrzeb Pacjenta. Wprowadzenie terapii wielokierunkowej oraz indywidualnie dobrana terapia to klucz do osiągnięcia sukcesu.