+48 733 889 177

Mikronakłuwanie NANOPORE – skuteczna regeneracja i odbudowa skóry

Skóra jest niezwykłym organem, który nie tylko nas chroni, ogrzewa i chłodzi, ale również  odbiera bodźce, dzięki którym mamy wrażenia dotykowe, czujemy ból, ciepło lub zimno. Ma ona niesamowite zdolności naprawcze. W procesie odbudowy skóry po urazie bierze udział szereg komórek, takich jak neutrofile, monocyty i limfocyty. Kluczową role w procesie regeneracyjnym  odgrywają  fibroblasty, tworzące nowe struktury  kolagenowe .

 

Te naturalne mechanizmy w które zaopatrzona jest skóra,  wykorzystywane są również w zabiegach kosmetologicznych przywracających jej jędrność i witalność.  Jednym z takich zabiegów jest NANOPORE czyli nanonakłuwanie. Cieniutkie jak włos igły robią za pomocą urządzenia  NANOPORE tysiące nakłuć w skórze o określonej głębokości, powodując jej lekkie uszkodzenie. Skóra natychmiast reaguje na ten bodziec aktywując procesy naprawcze (regeneracyjne).   Jednocześnie przez tworzące się mikrokanaliki wprowadzany jest preparat (czynnnik wzrostu komórkowego), który dodatkowo wspomaga regenerację.

Efektem takiego procesu jest stymulacja odbudowy kolagenu, poprawa jędrności skóry, spłycenie zmarszczek oraz  regeneracja skóry. Zabieg Nanopore ma szeroki wachlarz zastosowań. Poprzez określenie głębokości wkłucia stymulujemy taki rodzaj komórek skóry, jaki jest potrzebny do procesu leczenia.

Obok wysokiej skuteczności anty-aging, zabieg NANOPORE daje bardzo dobre rezultaty podczas leczenia takich problemów skórnych jak:  TRĄDZIK, PRZEBARWIENIA, BLIZNY, ROZSTEPY. Jest również skutecznym wsparciem w leczeniu BIELACTWIA  i AZS.

Dr Gabriel Serrano (współtworca Nanopora), opisuje w swoich opracowaniach medycznych szereg przypadków leczenia skomplikowanych problemów dermatologicznych za pomocą Nanopora.

Joanna Pauli, kosmetolog


« »
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska