Silny i stanowczy mężczyzna doskonale odnajduje się w świecie twardych zasad. W przypadku pielęgnacji twarzy i ciała staje się jednak bezbronny i delikatny. Tymczasem skóra prawdziwego macho potrzebuje wyjątkowej opieki. W tej dziedzinie nawet superagent potrzebuje pomocy. Ta misja jest dla naszych Beauty Expertów – agentów do zadań specjalnych.

Licencja na oczyszczanie

Mydło w codziennym zastosowaniu wysusza i podrażnia twarz. Często bywa tak, że skóra mężczyzny ma tendencje do przetłuszczania, błyszczenia lub zanieczyszczeń. Beauty Experci Skopii, dopasowują najlepszą opcję oczyszczania, tak, aby dodać skórze witalności, a oprócz oczyszczenia zapewnić jej świeżość i nawilżenie. W klinice medycyny estetycznej Skopia, jest wiele zabiegów, które przyczyniają się do poprawy kondycji męskiej skóry. Początkiem pielęgnacji są zazwyczaj zabiegi na bazie kwasów chemicznych, których zadaniem jest oczyszczenie buzi, a tym samym przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji. Innowacyjnym zabiegiem, który doskonale sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry kobiet jak i mężczyzn jest Hydroimpact. Zabieg wykorzystuje innowacyjną technologię oczyszczania skóry wodorem. Terapia Hydroimpact usuwa wolne rodniki z komórek skóry, dzięki czemu możemy jej przywrócić poprawne funkcjonowanie. 

W efekcie twarz wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta, ujędrniona o wyrównanym kolorycie. 

Usuwanie zmarszczek

Zmieniające się z wiekiem okolice oczu (cienie pod oczami, nadmiar powieki górnej i przepukliny tłuszczowe okolicy powieki dolnej) powodują, że twarz nabiera zmęczonego, starego wyglądu. Srogości twarzy dodaje natomiast powstająca między brwiami tzw. lwia zmarszczka, a także głębokie bruzdy na czole. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie preparatu jakim jest botoks, który neutralizuje działanie neuronów odpowiadających za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji, mięśnie nie działają przez okres od 6 do 8 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd. 

Toksyna botulinowa doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy – tzw. kurzych łapek wokół oczu, zmarszczek palacza, zmarszczek na czole i bruzdy między brwiami (lwia zmarszczka). Ponadto można uzyskać efekt podniesienia opadających powiek czy uniesienia opadniętych kącików ust. 

Pielęgnacja ciała

Mężczyźni boją się bólu, zresztą nie tylko oni. Często medycyna estetyczna kojarzy im się właśnie z bólem dlatego rzadziej korzystają z tego typu zabiegów. Dostępne na rynku nowoczesne technologie powodują, że nawet zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są niezwykle przyjemne i bezbolesne. Do najbardziej należy Icoone – masaż modelujący sylwetkę. Metoda Icoone polega na precyzyjnym masażu ciała specjalnymi głowicami wyposażonymi w mikrootworki. Podczas zabiegu zakłada się specjalne ubranko, na którym każda z rolek zasysając powietrze zapewnia intensywną stymulację każdego milimetra skóry. Masaż próżniowy nie rozciąga skóry, nie rozgrzewa układu limfatycznego, nie powoduje urazów. Przynosi szybkie efekty w postaci modelowania sylwetki, likwidacji zalegającego tłuszczu. Specjalny focus MEN-ZONE – pozwala na zmniejszenie objętości zlokalizowanych złogów tłuszczowych, głównie na brzuchu, bokach i plecach u mężczyzn

Laserowe usuwanie blizn, i przebarwień Fotona 4D

W przypadku leczenia blizn, przebarwień, a także trądziku rekomendowane są terapie łączone, które opierają się na działaniu kilku laserów. Za ich pomocą lekarz lub kosmetolog wykonuje na skórze objętej leczeniem tysiące drobnych, głębokich mikrouszkodzeń termicznych – tak zwanych stref mikrotermalnych. Strefy te, dzięki systemowi skanowania impulsów lasera, tworzone są bardzo równomiernie i precyzyjnie zarówno w zakresie rozmieszczenia ich na powierzchni, jak i głębokości w naskórku i skórze właściwej. Wokół stref mikrotermalnych pozostają nietknięte leczeniem mostki tkanki, które aktywnie uczestniczą w procesach szybkiej odnowy.

Agent kontra uwodzicielka

Misja zakończona. Do odegrania zostaje jeszcze tylko rola femme fatale. Uwodzenie staje się prostsze, gdy ciało nie tylko pięknie wygląda, ale także jest jedwabiście gładkie w dotyku. Ujędrniający masaż na bazie oleju z rokitnika, błyskawicznie wygładzi i nawilży skórę.