Zabieg liposukcji polega na miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Obszary działania, na których najczęściej wykonuje się zabieg, to brzuch, uda – wewnętrzna, zewnętrzna strona, ramiona, męskie piersi, podbródek. Możemy to osiągnąć metodą chirurgiczną, poprzez zastosowanie cienkich, tępo zakończonych rurek metalowych, tzw. kaniul i podciśnienia lub metoda iniekcyjną przy użyciu preparatu który jest mieszaniną dwóch substancji: wyciągu z soi: fosfatydylocholiny i soli żółciowej: deoksycholatu.

Bez względu na rodzaj wykonanej liposukcji po zabiegu niezbędne są masaże drenujące np. Przy użyciu technologii ICOONE®, które przyśpieszą proces gojenia i wydalania z organizmu uwolnionych produktów przemiany materii. Kosmetolog lub fizjoterapeuta wykonujący zabieg dobiera program w zależnosci od problemu i miejsca liposukcji.

Ponadto zabiegi ułatwiaja :

• wchłonięcie krwiaków, siniaków

• zredukowanie obrzęków

• zniwelowanie drobnych oraz dużych zwłóknień

• wyrównanie okolicy poddanej zabiegowi, równomierne rozłożenie pozostałej tkanki tłuszczowej

W przypadku liposukcji chirurgicznej postępowanie Icoone możemy wdrożyć juz kilka dni po zabiegu , w pozostałych przypadkach odczekujemy 72 godziny. W zależności od miejsca i problemu dobierany jest właściwy program zabiegowy. W początkowych etapach pracujemy na kostiumie kompresyjnym, a następnie na specjalnym kostiumie zabiegowym Icoone.

Już pierwsze zabiegi zmniejszają bolesność i dyskomfort obszaru zabiegowego, dzięki usunięciu płynów limfatycznych i przyspieszeniu metabolizmu tkankowego.

Po upływie określonego czasu od zabiegu liposukcji możliwe jest wdrożenie protokołów estetycznych ICOONE® , które dodatkowo wymodelują i ujędrnią ciało.

Stymulacja mikropęcherzykowa zapobiega tworzeniu sie “grudek” i nierówności tkanki tłuszczowej, które są częstym powikłaniem po zabiegach chipurgicznej liposukcji.

Zabiegi ICOONE® zalecane są również przed zabiegiem liposukcji . Dzieki lepszemu ukrwieniu i zwiększeniu elastycznosci tkanek miejsca zabiegowe szybciej sie goją i zmniejsza się prawdopodobieństwo powstawania bliz.

Jeżeli pacjent ma zalecenie zmniejszenia masy ciała , zabieg Icoone wraz odpowiednio dobraną dietą jest rownież znakomitym wspomaganiem utraty kilogramów.

Autor: Joanna Pauli, kosmetolog