LIFTINGUJĄCY MASAŻ TWARZY JAKO NATURALNA ALTERNATYWA DO ZABIEGÓW HIGH TECH I MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Podczas kiedy medycyna estetyczna i zabiegi high tech z zakresu kosmetologii od lat nieustannie przeżywają swój rozkwit i codziennie zyskują setki nowych pacjentów, pojawia się nowy nurt. Japoński masaż twarzy KOBIDO.

To osoby wybierające naturalne rozwiązania, mające świadomość własnego ciała oraz dotyku, żyjące w zgodzie ze sobą i otoczeniem. To osoby stroniące od igieł i substancji wypełniających, nie uznające estetycznych rozwiązań za receptę na zachowanie młodości.

Alternatywne rozwiązanie do zabiegów anti age narodziło się jeszcze przed powstaniem medycyny estetycznej i kosmetologii. Masaż, jest jedną z najstarszych dziedzin nauk medycznych, a Kobido, czyli japoński masaż twarzy został importowany z Chin do Japonii już w XIV wieku naszej ery.

Kobido oznacza „Starożytną drogę do Piękna”. To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej znanym jako „anma”. Ze względu na szybkość i złożoność technik manualnych, Kobido określany jest jako najtrudniejszy masaż w Japonii i prawdopodobnie na świecie.

Pojedyncza sesja masażu składa się z kilku części. Zaczyna się on od masażu tkanek głębokich wykonywanego na sucho, następnie nakładając olejek przechodzi się do części relaksacyjnej obejmującej oprócz twarzy także szyję, dekolt i barki. Kolejnym etapem jest drenaż, mający na celu usprawnić przepływ limfy i tym samym zniwelować ewentualne obrzęki. Po drenażu następuje część właściwa – liftingująca. Jest to najbardziej intensywna część, składająca się z szybkich ruchów wymagających niezwykłej precyzji i umiejętności terapeuty. Na koniec wykonywana jest akupresura wspomagająca pracę narządów trzewnych.

Czego możemy się spodziewać po masażu Kobido:

  • poprawy owalu twarzy, szczególnie w okolicy linii żuchwy
  • rozluźnienie napięć mimicznych, odpowiadających za powstawanie zmarszczek mimicznych
  • głębokiego odżywienia i dotlenienia skóry poprzez usprawnienie krążenia w naczyniach
  • zniwelowanie obrzęków (np. opuchniętych powiek) i zmniejszenie bruksizmu
  • zgłoszenie bólów głowy i migren
  • poprawy funkcjonowania narządów trzewnych oraz wzroku
  • redukcji stresu i poprawy samopoczucia

Masaż Kobido przeznaczony jest zarówno dla osób młodych, profilaktycznie dbających o zachowanie młodości, jak i dla osób dojrzałych, z widocznymi zmianami mimicznymi i wiotką skórą. Aby tkanka „zapamiętała” swoje nowe położenie potrzebuje dostarczenia odpowiedniej ilości bodźców; w związku z tym masaż zalecany jest do wykonywania w serii, około 10-15 zabiegów. Pojedynczy masaż z kolei doskonale sprawdzi się jako zabieg bankietowy. Ponadto zalecany jest w stanach obniżonego samopoczucia i zwiększonego stresu.

Zapraszam!

Sonia Kaczmarczyk, rejestratorka/kosmetolog Skopia Estetic Clinic