Popularne „pelikany”, czyli nadmiernie luźna skóra na ramionach to coraz częściej spotykany problem wśród kobiet. Zazwyczaj jest on spowodowany gwałtowną utratą wagi i/lub naturalnym procesem starzenia się skóry. Niestety, nawet osoby szczupłe, aktywnie uprawiające sport i stosujące zdrową dietę zauważają utratę jędrności w tym obszarze. Na szczęście istnieje szereg zabiegów, które pomogą nam uporać się z tym defektem.

HIFU

Technologia HIFU to obecnie jedna ze skuteczniejszych metod liftingu skóry. Skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów, ponieważ ujędrniają i napinają nie tylko skórę, lecz także tkanki podskórne. Dzięki temu osiągniesz zamierzony cel już po jednym zabiegu w sposób nieinwazyjny i bez rekonwalescencji.

Czego możesz się spodziewać decydując się na ten zabieg? 

Podczas wykonywania zabiegu fale ultradźwiękowe przechodzą bezinwazyjnie przez wierzchnie warstwy i skupiają się punktowo dopiero wewnątrz skóry właściwej. Dochodzi do podgrzania tkanek, co będzie objawiało się chwilowym uczuciem ciepła. Jest to efekt zamierzony, ponieważ dzięki temu włókna kolagenowe skracają się, dając natychmiastowy efekt lekkiego liftingu. Jednak właściwy efekt będzie widoczny dopiero po 3-6 miesiącach od wykonania zabiegu. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i co najważniejsze można wykonywać go przez cały rok, również na skórze opalonej lub chcącej korzystać z kąpieli słonecznych.

Fala uderzeniowa X-WAVE

X-WAVE to zabieg silnie modelujący oparty na działaniu fali akustycznej. Charakteryzuje się ona skokowymi zmianami ciśnienia, wysoką amplitudą oraz bezokresowością. Co to znaczy w praktyce? Podczas zabiegu oscylacyjne fale akustyczne wywołują silne wibracje w tkance łącznej. Celem terapii jest poprawa jędrności i elastyczności skóry, a także pobudzenia mikrokrążenia, co będzie skutkowało wzmożoną produkcją kolagenu i redukcją tkanki tłuszczowej.

Za co pokochasz zabieg falą uderzeniową X-WAVE? 

Przede wszystkim jest to zabieg krótki (w gabinecie spędzisz maksymalnie 30 minut), a efekty widoczne są już po pierwszych zabiegach. Dodatkowo jest to zabieg niebolesny, jedyne co odczuwasz to wibracje w obszarze zabiegowym. W zależności od aktualnej kondycji skóry ramion terapeuta ustali z Tobą plan zabiegowy. Najczęściej jest to około 4 do 6 zabiegów.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest techniką podawania podskórnie małych dawek substancji aktywnych, w tym przypadku lipolitycznych, mających na celu likwidację tkanki tłuszczowej oraz ujędrniających, np. kwasu hialuronowego.Obecnie na rynku istnieją gotowe preparaty, zawierające w swoim składzie m.in. kofeinę, dimetyloaminoetanol (DMAE) i kwas hialuronowy, które dają długotrwały efekt liftingu i ujędrnienia skóry.

Ile zabiegów należy wykonać? 

Zabiegi mezoterapii igłowej należy wykonywać w serii od 2 do 6 zabiegów, co około 7-14 dni. Przestrzeganie odstępów pomiędzy zabiegami skutkuje uzyskaniem zadowalających efektów. 

W Skopia Estetic Clinic znajdziesz zróżnicowane zabiegi umożliwiające poprawę wyglądu twoich ramion. Naszym standardem jest przeprowadzenie konsultacji w sprawie doboru odpowiedniego planu zabiegowego. Nie obawiaj się, nasi eksperci podsuną Ci najlepsze rozwiązanie, byś na nowo poczuła się dobrze w swojej skórze. 

Aleksandra Stochalska, kosmetolog Skopia Estetic Clinic