Zabieg karboksyterapii cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej. Znany jest on w medycynie jest już od lat 80.XX w.


Procedura ta w naturalny sposób pobudza krążenie w organizmie, wywołuje chwilowy i miejscowy stan zapalny, co skutkuje uruchomieniem procesów naprawczych w skórze. Podanie dwutlenku węgla powoduje silne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi. Organizm reaguje obronnie, mobilizując siły naprawcze. Silna stymulacja w miejscu podania gazu aktywuje syntezę kolagenu. Namnażanie się włókien kolagenowym wzmacnia naszą skórę poprawiając jej napięcie i elastyczność.


Skuteczne działanie karboksyterapii potwierdzone jest licznymi badaniami naukowymi.
Szczególnie dobre efekty ma w terapii:cellulitu, rozstępów, blizn pooperacyjnych oraz przy niwelowaniu cieni pod oczami.


Zabieg wspomaga rozkład tkanki tłuszczowej , szczególnie w miejscach problematycznych jak brzuch , bryczesy, uda. Zabieg karboksyterapii jest bezpiecznym zabiegiem w rękach profesjonalistów. Dwutlenek węgla występuje fizjologicznie w naszym organizmie, więc nie wprowadzamy do naszej skóry substancji, która mogłabym wywołać alergię. Jednak ze względu na bezpieczeństwo pacjenta przed podaniem gazu przeprowadzany jest szczegółowy wywiad dotyczący przeciwwskazań.