Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa Light Sheer to metoda usuwania nadmiernego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, która przenika przez skórę i uszkadza mieszki włosowe. Zabieg możemy wykonywać na dowolną część ciała oraz twarzy. Każdy, kto zdecyduje się na serię zabiegów depilacji laserowej może spodziewać się takich korzyści jak trwałe pozbycie się owłosienia, gładka skóra bez podrażnień, brak problemów z wrastającymi włoskami, brak stanów zapalnych, a w końcu niesamowity komfort i wzrost pewności siebie.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Zabieg depilacji laserowej to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia. Regularne wykonywanie zabiegów w zaleconych odstępach czasowych gwarantuje trwałą redukcję owłosienia o około 90-95%.

Jak często wykonywać depilację laserową?

Aby depilacja laserowa była skuteczna, zabieg należy cyklicznie powtarzać w zaleconych przez specjalistę odstępach czasowych. Jest to związane z cyklem wzrostu włosa, który dzieli się na trzy fazy: wzrostową (anagen), przejściową (katagen) i spoczynku (telogen). Wiązka laserowa jest najskuteczniejsza na włosy w początkowej fazie wzrostu, gdyż tylko wtedy dociera ona bezpośrednio do brodawki włosa skutecznie ją niszcząc. Dlatego zabieg wykonujemy w określonych odstępach czasowych – w przypadku twarzy co około 4-6 tygodni, w przypadku ciała 8-10 tygodni.

Ile razy trzeba powtarzać depilację laserową?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ilość zabiegów uzależniona jest od koloru i grubości włosów, a także koloru skóry. Im ciemniejszy włos i jaśniejsza skóra, tym efekt będzie lepszy, co jest równoznaczne z mniejszą ilością zabiegów. Średnia liczba wizyt dla uzyskania pełnego efektu to około 4-6 sesji na wybrany obszar.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Najważniejsze przeciwwskazania to:

  • ciążą i okres karmienia piersią,
  • infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka),
  • choroby skóry takie jak: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska,
  • świeża opalenizna,
  • stosowanie leków i ziół światłouczulających, jak również antybiotyków,
  • choroby przewlekłe, w tym choroby nowotworowe, padaczka, fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry,
  • tatuaż w obszarze depilowanym.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Co najmniej 30 dni przed pierwszym zabiegiem włosy nie mogą być usuwane mechanicznie (depilator, pęseta, wosk, pasta cukrowa). Na wizytę należy przyjść z czystą, niczym nie posmarowaną, ogoloną skórą. Upewnij się, że nie posiadasz żadnych przeciwwskazań do zabiegu.

Jakie są zalecenia po zabiegu depilacji laserowej?

Naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie, czasowy obrzęk depilowanego obszaru, który ustępuje po kilku godzinach. W celu regeneracji skóry po zabiegu należy stosować preparaty kojące i nawilżające skórę. Należy zrezygnować z gorących kąpieli, ćwiczeń fizycznych, basenu i sauny do momentu do 7 dni po zabiegu. Do 4 tygodni po zabiegu należy chronić skórę poddaną zabiegowi za pomocą filtrów słonecznych SPF50 i unikać ekspozycji na słońce.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości depilowanej okolicy. Dla przykładu, pachy i bikini to około 15 minut. W przypadku większych obszarów jak np. całe nogi to maksymalnie pół godziny. Przy pierwszej wizycie należy również doliczyć czas konsultacji – dokładne omówienie przebiegu zabiegu, wykluczenie przeciwwskazań oraz przekazanie informacji o postępowaniu zabiegowym.

Czy depilację laserową można wykonywać latem?

Depilację laserową można wykonywać przez cały rok, ale są pewne ograniczenia. Opalona skóra jest bezwzględnym przeciwwskazaniem, więc jeśli planujesz zabieg w okresie letnim skóra musi być chroniona przed słońcem minimum 3 tygodnie przed i po. Najbezpieczniejsze obszary do depilacji laserowej latem to pachy i bikini.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Odczucia bólowe są bardzo indywidualną kwestią. Większość osób określa to jako krótkotrwałe ciepło i ukłucie, jednak jest to odczuwalne tylko w momencie podawania impulsu. W naszej klinice zapewniamy system chłodzący, który dodatkowo zmniejsza nieprzyjemne odczucia, sprawiając, że zabieg jest bardzo komfortowy.

Na najczęściej zadawane pytania odpowiedziała Aleksandra Stochalska