+48 733 889 177

Czynniki wzrostu i komórki macierzyste naturalny sposób na rewitalizację i odmłodzenie skóry

Skóra z wiekiem tarci jędrność i elastyczność. Oprócz tego pojawiają się zmarszczki, często blizny, a także przebarwienia. W zabiegach z zakresu medycyny regeneracyjnej ważne są procesy naprawcze zachodzące od wewnątrz skóry, które powstają w procesie długofalowym. Dostarczenie skórze składników odżywczych w postaci kolagenu i elastyny, ale przede wszystkim komórek macierzystych i czynników wzrostu, są kluczem do pobudzenia komórek skóry, a tym samym jej samoregeneracji i młodego wyglądu.

CGF, to odkrycie w medycynie estetycznej, które funduje skórze piękny, młody i promienny wygląd, ale nie tylko. CGF to naturalny zabieg, który jest bogaty w leukocyty, a także w naczyniowy czynnik wzrostu, który odpowiada za proces gojenia się ran, a także redukcję zmarszczek i blizn.

Koncentrat płytek uzyskanych z krwi własnej pacjenta, jest najbardziej naturalnym materiałem, który umożliwia skórze dostarczenia cytokin czyli białek odpowiedzialnych za wzrost komórek macierzystych w skórze, a także naturalny proces gojenia się ran.

Pobrany z własnej krwi materiał eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej podczas wykonywania zabiegu. Dzięki czemu terapia z powodzeniem radzi sobie z gojeniem się ran, ryzykiem wystąpienia infekcji czy zmniejszeniem stanów zapalnych w miejscach poddanych zabiegów. Naturalny, autogenny, eliminuje też wystąpienie rekacji uczuleniowej. Z metody mogą korzystać również osoby nadwrażliwe na różne substancje aktywne.

CGF ma szerokie zastosowanie w medycynie regeneracyjnej, a także w ortopedii – zmniejsza stany bólowe stawów.

Zabieg CGF przynosi skórze wiele innych dobroczynnych działań w postaci:

  • redukcji blizn;

  • wspomaga proces leczenia łysienia;

  • mocnego nawilżenia skóry;


«
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska