Zamykanie naczynek i inne zabiegi kosmetologiczne.


Okres jesienno-zimowy to ten czas, kiedy na wskutek wysusze nia skóry oraz zaniku opalenizny zaczynamy mocniej dostrzegać niedoskonałości naszej skóry. Jednym z największych problemów z jakim spotyka się około 60% populacji to rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy – teleangiektazje oraz na nogach– wenaktazje.
Trwale rozszerzone naczynia krwionośne mogą występować jako pojedyncze zmiany lub rumień, zlokalizowane na nosie, policzkach czy udach. Siatka popękanych naczyń najczęściej doskwiera nam na policzkach, szyi oraz dekolcie. Nieestetyczne zmiany naczyniowe nasilają się na skutek zmiany temperatur, przebywania w klimatyzowanych i nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach, a także pod wpływem emocji, głównie stresu.

Jak pozbyć się popękanych naczynek oraz rozszerzonych naczyń?


Pielęgnacja cery naczyniowej jest bardzo wymagająca i długotrwała. Medycyna estetyczna oraz kosmetologia dysponuje szeregiem rozwiązań dla skóry naczyniowej. Jak zatem wybrać te najskuteczniejsze? Szeroki wachlarz profesjonalnych zabiegów daje możliwość doboru najlepszego zabiegu dla każdej z osób.


Laseroterapia – to działa!

W niwelowaniu zmian naczyniowych najpopularniejszą techniką jest laseroterapia. Dobór odpowiedniej technologii laserowej oraz parametrów jest kluczem do prawidłowo wykonanego zabiegu.
Laser Fotona Spectro SP posiada dwa moduły: Nd:YAG oraz Er:YAG. Nd:YAG to laser, który charakteryzuje się długim impulsem działania, a przy tym niską absorpcją, co wpływa na bardzo wysokie bezpieczeństwo wykonywa nia zabiegów oraz na ich efektywność. Dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanych procedur medycznych Pacjent zyskuje komfort oraz dokładność wykonanego zabiegu. Światło laserowe oddziałuje na hemoglobinę, która absorbując energię podwyższa temperaturę w naczyniach. Miejscowe przegrzanie prowadzi do zamknięcia światła naczynia przy zachowaniu bezpieczeństwa naskórka.
Laser Nd:YAG umożliwia bardzo głęboką penetrację oraz dostarczenie równomiernej ilości energii, równocześnie zapewniając bezpieczeństwo i satysfakcję dla Pacjenta. Dzięki Nd:YAG możemy wykonywać zarówno zamykanie pojedynczych naczyń na twarzy i ciele oraz redukować rumień. W zależności od czynników endo- jak i egzogennych, zabiegi należy wykonywać w serii od 2 do 6 zabiegów. Czas trwania terapii jest wstępnie oceniany podczas próby laserowej i konsultacji. Okres jesienno-zimowy jest najlepszym czasem na zabiegi laserowe ponieważ w czasie trwania kuracji, a także około miesiąca przed i po zabiegu, należy unikać nasłonecznienia.

Jak zniwelować rozszerzone naczynka, w przypadku przeciwwskazań do laseroterapii?

Dla osób, które nie mogą poddać się terapii wykorzystującej światło laserowe Skopia Estetic Clinic posiada inne rozwiązania. Wśród szerokiego wachlarza propozycji na szczególną uwagę zasługują:

  • Medyczne peelingi chemiczne bazujące na kwasie azelainowym. Kwas azelainowy, oprócz swoich właściwości seboregulujących i przeciwtrądzikowych, ma działanie regulujące pracę naczyń, wykazuje właściwości depigmentujące, a także wycisza skórę. Jest to doskonałe uzupełnienie terapii w trądziku różowatym.
  • Innowacyjna technologia mikronakłuć Nanopore™ pobudzająca procesy regeneracyjne w skórze oraz stymulująca jej odnowę. Nanopore pobudza reakcje przeciwzapalne, które uruchamiają kaskadę zdolności naprawczych. Zastosowane w zabiegu czynniki wzrostu zwiększają aktywność skóry do produkcji nowych włókien.

Specjalistyczne zabiegi medyczne oraz kosmetyczne redukują zmiany naczyniowe. Dla uzyskania maksymalnychi długotrwałych efektów należy pamiętać o regularnej pielęgnacji domowej z zastosowaniem produktów bogatych w substancje takich jak witaminy: C, K, PP, wyciąg z karczocha oraz rutynę.