Aquashine PTX to preparat do mezoterapii igłowej południowokoreańskiej firmy farmaceutycznej Caregen. Preparat przeznaczony do biorewitalizacji i bioreparacji (wprowadzane składniki aktywne preparatu do bioreparacji utrzymuje się w skórze w ciągu 20 dni, a do biorewitalizacji – nie dłużej niż 3 dni) skóry w terapiach estetycznych niwelujących oznaki starzenia oraz głębokiej rewitalizacji skóry. Posiada szerokie spektrum działania. Główną zaletą produktu jest obecność w składzie peptydów biomimetycznych, które wywierają działanie na skórę typu „botoxlike”, czyli zmniejszają aktywności włókien mięśni mimicznych.

CECHY AQUASHINE PTX

Jest pozycjonowany jako jeden z najsilniejszych produktów w serii Aquashine, w skład którego wchodzi: niestabilizowany kwas hialuronowy (15 mg/ml), 7 biomimetyczne peptydy, aminokwasy, kompleks 14 odżywczych witamin, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe. Formuła Aquashine PTX oprócz głównych peptydów zawiera oligopeptyd-62, który łagodzi hipertoniczność mięśni i zmniejsza ich aktywność podczas mimiki. Jego działanie wzmacnia oligopeptyd-29, którego działanie ma na celu aktywację produkcji kolagenu i elastyny. To właśnie połączenie tych peptydów z kwasem hialuronowym prowadzi do zmniejszenia aktywności mięśni mimicznych. Dzięki temu efektem po zabiegu z użyciem Aquashine PTX jest nie tylko wygładzenie istniejących zmarszczek, ale również zapobieganie pojawianiu się nowych.

EFEKTY AQUASHINE PTX

Relaksujący i liftingujący efekt po zabiegu Aquashine PTX jest często porównywany do terapii toksyną botulinową. Aquashine PTX stosuje się nie tylko w przypadku odporności na toksynę botulinową, ale także w celu przedłużenia wyników wstrzyknięć toksyny. Preparat Aquashine można również łączyć w terapiach z innymi zabiegami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, na przykład z innymi zabiegami igłowymi lub laserowymi.  Jednocześnie jest odpowiedni dla klientów o wrażliwej i cienkiej cerze. Już po pierwszym zabiegu jest zauważalny efekt, skóra się wygładza, poprawia się jej elastyczność i jędrność. Największy efekt po zabiegu jest widoczny po dwóch tygodniach. Wykonywanie zabiegów biorewitalizujące na preparatach Aquashine PTX zaleca się wykonywać w serii, która zazwyczaj składa się z 3-5 zabiegów. Aby utrzymać trwały efekt, zalecane jest powtarzanie zabiegu go dwa razy w roku.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA

  • skóra odwodniona i sucha;
  • pogorszenie stanu skóry po stresujących sytuacjach;
  • wygładzenie średnich i głębokich zmarszczek;
  • utrata zdrowego koloru skóry;
  • przebarwienia i trądzik różowaty;
  • blizny potrądzikowe, rozszerzone pory;
  • zapobieganie pojawieniu się zmarszczek przy pierwszych zmianach związanych z wiekiem.