Świąteczno – noworoczny czas to okres, w którym wyznaczamy sobie postanowienia noworoczne oraz odbywamy wiele spotkań rodzinno-towarzystkich. Jak wskazują wszelkie statystyki najczęstszym postanowieniem wśród kobiet jest magiczne: ,,SCHUDNĘ”. Gazety, portale,fora internetowe prześcigają się w opisywaniu cudownych diet i sposobów na szczupłą sylwetkę w krótkim czasie. Ale czy takie sposoby istnieją ? Otóż tak – w Skopia Estetic Clinic posiadamy szereg zabiegów wspomagających odchudzanie. Planując skuteczną metamorfozę, której celem jest wymodelowanie sylwetki, pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także cellulitu warto przejść profesjonalna konsultację ze specjalistą beauty oraz dietetykiem. Wówczas podczas konsultacji zostanie wykonany pomiar masy ciała wraz z oceną poziomu tkanki tłuszczowej. A jakie zabiegi mogą Cię wspomóc w modelowaniu sylwetki…

Jednym z najpopularniejszych zabiegów ,,przed wielkim wyjściem”, który redukuje nawet do 5 cm w obwodzie już po jednym zabiegu jest bandażowanie Arosha. Zabieg ten polega na dobraniu do potrzeb skóry odpowiednich bandaży o silnym działaniu wyszczuplająco-drenującym. Podczas zabiegu składniki aktywne z bandaża uwalniają się i stopniowo penetrują w głąb skóry. Ponieważ w metodzie Arosha nie stosujemy ucisku, zabiegi idealnie sprawdzają się również u osób z problemami naczyniowymi na nogach lub ramionach. Dla tych Pacjentów dobierane są indywidualne programy pozwalające uzyskać pożądane rezultaty z zachowaniem należytej ostrożności wymaganej przy skórach naczyniowych. Najczęściej bandaże stosowane są na okolicę nóg, pośladków i bioder, ale można je również zastosować na brzuch, ramiona oraz biust. Po zaaplikowaniu bandaży przez specjalistę klient odpoczywa przez 30 min. Czas ten można poświęcić na relaks lub też wykonać zabieg pielęgnacyjny na twarz.

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty modelujące, zabieg bandażowania Arosha można połączyć z zabiegiem Icoone.
ICOONE to nowa metoda leczenia skóry. Jest to opatentowana technologia, która polega na pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory tworzące mikrostymulację, która działa precyzyjnie i dogłębnie na każdy milimetr skóry bez rozciągania jej czy powodowania urazów. Zabiegi ICOONE skierowane są do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Niezależnie od rodzaju i kondycji skóry w menu ICOONE znajdziemy programy medyczne i kosmetyczne, które optymalnie dostosują się do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki technologii Icoone możemy niwelować m.in.takie problemy jak: cellulit, nadmiar wody, nadwaga, utrata elastyczności skóry czy rozstępy.
Przed wielkimi wyjściami takimi jak Bal Sylwestrowy czy Bal Karnawałowy warto wykonać zabieg drenażu limfatycznego Icoone wraz z bandażowaniem ciała Arosha. Zabieg ten da ukojenie twojej skórze, nawilży ją, napnie oraz zniweluje nadmiar wody w organizmie. Dzięki czemu będziesz czuła się lekko i szczupło. Podczas jednego zabiegu możesz stracić nawet kilka centymetrów w obwodach.

Do zabiegów modelujących zaliczamy także zabieg karboksyterapii oraz lipolizy.
Karboksyterapia jest innowacyjnym zabieg polegającym na podawaniu pod skórę dwutlenku węgla. Gaz ten w medycynie jest wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. Komórki tłuszczowe są wrażliwe na podanie CO2, dzięki czemu po iniekcji w naszej skórze zostaje zredukowany nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulitu. Dzięki wzrostowi ukrwienia nasz metabolizm i drenaż limfatyczny zostaje pobudzony do pracy. Po serii zabiegów w naszym organizmie dochodzi do zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej i wymodelowania sylwetki.
Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu substancji aktywnych w tkankę tłuszczową. Zabieg lipolizy przy pomocy preparatu Aqualyx® jest praktycznie bezbolesny i bardzo szybki. Wykonujemy go w serii od 2 do 4 zabiegów co 8 tygodni.Efekty zabiegu widoczne są najczęściej po około miesiącu od wykonania, ponieważ preparat musi zacząć działać w naszej tkance, a komórka tłuszczowa musi zostać usunięta. Na ogół uzyskujemy efekt w postaci utraty około 2 do 4 cm w obwodzie. Dodatkowo skóra w obrębie iniekcji staje się gładka i jędrna, ponieważ rozpad komórek powoduje zmniejszenie cellulitu. Dla zmaksymalizowania efektów lipolizy warto połączyć ją z zabiegiem drenażu limfatycznego Icoone.

Podczas wszelkich zabiegów wspomagających odchudzanie bądź redukujących nadmiar wody najważniejsze jest spożywanie dostatecznie dużej ilości wody. Pamiętaj pij minimum 2 litry wody dziennie.