+48 733 889 177

Masaż manualny, a endermologia

Masaż manualny, a endermologia. Jak połączyć te zabiegi, aby przyniosły najlepsze efekty?

Nasze ciała zmieniają się z wielu powodów. Genetyka, wiek, a także wachania wagi powodują, że na skórze pojawia się wiele defektów. Każdy z nas jest inny! Skala problemu rośnie! Z roku na rok dotyczy ona coraz większej grupy kobiet, ale także i mężczyzn. Wybór najbardziej skutecznej metody jest trudny, co związane jest z różnym zaawansowaniem zmian, ich lokalizacja i stanem skóry.

Wielokierunkowe działanie ma na celu zwalczanie objawów, dlatego terapie łączone to najlepszy sposób na walkę z problemami związanymi z naszym ciałem.

Masaż manualny –  stosuje się w celach terapeutycznych by poprawić kondycję naszego ciała, jak i w profilaktyce powstawania cellulitu. Prawidłowo wykonany masaż oddziałuje na tkankę łączną, poprawiając właściwości włókien kolagenu i elastyny. Dodatkowo usprawnia krążenie limfy, co zmniejsza obrzęki, a co za tym idzie, wpływa na poprawę ukrwienia skóry i tkanki podskórnej.

Warto zaznaczyć, że przekrwienie obszaru, który był poddawany masażowi ułatwia wnikanie substancji czynnych z preparatów antycellulitowych jak i pielęgnujących naszą skórę przed zabiegami i po zabiegach.W tym celu można wykorzystać różne techniki masażu klasycznego i masaży specjalistycznych np. drenaż limfatyczny, masaż uciskowy, masaż mechaniczny.

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu, który działa bezpośrednio na układ limfatyczny i może być wykonany manualnie jak i za pomocą nowoczesnych technologii aparaturowych np. Icoona czy endermologii. Podczas drenażu limfatycznego manualnego, wykonuje się uściski na tkance, powoli i delikatnie ok 10 do 15 ruchów na minutę. Uściski na tkance wykonywane są w formie przesuwającej, przepychającej lub wyciskającej co poprawia, pobudza i usprawnia krążenie krwi i chłonki.

Masaż uciskowy to wykorzystanie metody mechanicznej i pneumatycznego drenażu, który wykonuje się za pomocą specjalistycznego mankietu założonego na kończyny połączonego z kompresorem. Metodyka wykonania zabiegu nie jest skomplikowana i zabiegowi można poddać całe ciało lub tylko strefy objęte problemem. Zabiegi można wykonywać w serii ok 10 w odstępie ok 2 do 3 dni.

Endermologia – czyli masaż mechaniczny, wykorzystujący w swojej technologii dwa systemy rolek umieszczonych w specjalistycznej komorze, działa w sposób bardzo prosty. Ruchome rolki pod ciśnieniem maja za zadanie obszar poddawany zabiegowi zwinąć przez pierwszą rolkę, a rozwinąć drugą. Dzięki czemu tkanka zostaje pobudzają do pracy, zwiększa się synteza kolagenu i elastyny. Jest to najpopularniejsza metoda likwidacji lipodystrofii czyli mówiąc potocznie „walka z cellulitem” oraz poprawa modelowania sylwetki. Zabieg przypomina silny, ręczny masaż który również jest zalecany.

Jakie są zalety endermologii ?

Zabiegi endermologii zapewniają znakomite efekty, jeśli w wybranych miejscach (na brzuch udach, ramionach, talii) chcemy zlikwidować najbardziej oporny tłuszczyk, poprawić jędrność skóry czy zlikwidować nadmiar wody w organizmie.

Zabiegi należy włączyć od samego początku naszych planów walki z problemem. Gdy nie działa ani dieta, ani gimnastyka ani już nawet suplementy diety warto włączyć terapię tak by efekty były najlepsze, a problem z jakim się borykamy znikł.

Na czym polega zabieg endermologii ?

Na czas zabiegu ubierasz się w kostium z miękkiej, elastycznej tkaniny, przypominający grubą pończochę. I już od samego początku zaczyna się gimnastyka to tu zaczynasz zabieg! Musisz wcisnąć się w kostium, który chroni skórę i redukuje nieprzyjemne doznania podczas zasysania rolkami. Kosmetolog czy fizjoterapeuta wybiera w urządzeniu program, który nadzoruje pracę rolek i dostosowuje intensywność ich ruchu do wybranego obszaru ciała. Rytmicznie „wałkują” one skórę, zasysając ją do wnętrza głowicy. Dzięki temu zmiękczają i rozbijają grudki tłuszczu – czyli lipodystrofii. Zabieg dodatkowo wzmacnia i napina skórę oraz modeluje sylwetkę i usuwa toksyny. A przy tym jest przyjemny, relaksujący i uspokajający. Pacjentki czasem zasypiają, dzięki czemu regeneracja organizmu jest jeszcze lepsza.

Jak łączyć zabiegi?

Aby zabiegi przyniosły najlepsze efekty, dobrze rozpocząć je od serii 10 zabiegów – dwa razy w tygodniu endermologia oraz masaż manualny raz w tygodniu połączony z pielęgnacją w gabinecie i nie zapominać o pielęgnacji domowej. To zmusza tkanki skóry do pracy i prawidłowego procesu regeneracyjnego. Potem, w zależności od naszych możliwości i trybu życia, powinno się korzystać z masażu raz w tygodniu lub raz w miesiącu. O pielęgnacji domowej nie można zapominać! Już po trzech, czterech zabiegach widać wyraźną poprawę jędrności skóry, wyrównaną strukturę tkanki i zmniejszenie się cellulitu.

Podsumowując

Obecnie na rynku jest szereg dostępnych metod, które warto ze sobą łączyć w pracy z ciałem przynoszą one zwiększone efekty jakich oczekujemy. Dlatego też by zadbać o swoje ciało trzeba systematyczności…przynajmniej 2 razy w tygodniu masaż mechaniczny czyli endermologia, zbilansować swoja dietę i zadbać o odpowiednią dawkę ruchu, a także odpowiednią pielęgnację ciała mającą na celu ujędrnianie.

mgr fizjoterapii   Ewelina Szablowska


« »
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska