+48 733 889 177

Co, z czym i dlaczego ? Czyli jak skutecznie łączyć zabiegi Anti Age.

W ostatnich 20 -30 latach Kosmetologia i Medycyna Estetyczna zrobiły ogromny postęp. Zarówno producenci urządzeń, jak i preparatów prześcigają się w tworzeniu nowych technologii. Co roku pojawiają się nowe , mniej lub bardziej zaawansowane zabiegi. Reklamy wabią obietnicą gładkiej skóry lub pięknej sylwetki. Klienci czują się coraz bardziej zagubieni w natłoku możliwości.

W CZYM WIĘC PROBLEM?
W mojej pracy coraz częściej spotykam się z pacjentami, którzy przeszli już różne terapie w gabinetach kosmetycznych lub zabiegi medycyny estetycznej. Jednak nie spełniły one ich oczekiwań lub spełniły tylko częściowo.
Kolorowe gazety są pełne zdjęć uśmiechniętych i zadbanych 40, 50 a nawet 60 letnich gwiazd, które jak np. Jennifer Lopez czy Jennifer Aniston mają nieskazitelną skórę i doskonały owal twarzy.
Dlaczego więc wydając ogrom pieniędzy i czasu tak trudno osiągnąć jest taki efekt?

DOBRZE ROZPOZNAĆ WROGA !
W dobrze dobranej terapii najważniejsze jest skuteczne rozpoznanie problemu.
Na proces starzenia się wpływa szereg czynników. Nasz wygląd zależy nie tylko od jakości skóry, ale również od ilość tkanki tłuszczowej i napięcia mięśni.
Dlatego ważne jest żeby w dobrze dobranym planie zabiegowym działać synergicznie na wszystkich poziomach tkanek. Istotny jest również ogólny stan zdrowia i kondycja fizyczna pacjenta.
W nowoczesnych terapiach przeciwstarzeniowych niezbędna jest często współpraca lekarza , dietetyka i kosmetologa. Czasem również fizjoterapeuty.

Jeżeli klientka jest bardzo szczupła i ma cienką skórę z widocznymi drobnymi zmarszczkami , ważne jest nie tylko aby przywrócić napięcie i gęstość skóry , ale ostatecznie wypełnić również deficyt tkanki tłuszczowej w sposób naturalny i nie zmieniający jej rysów twarzy.
Jeżeli natomiast klientka ma tzw. ,,pełną” twarz i dobrej jakości skórę , ale problemem są tzw. chomiki i mocno zarysowane pojedyncze zmarszczki, trzeba wyprofilować owal twarzy i delikatni „ rozluźnić” mimikę toksyną botulinową.

Odpowiednio dobrana i prowadzona terapia jest kluczem do sukcesu. Zabiegi wykonuje się w ustalonej kolejności i częstotliwości. Ważna jest w tym wypadku systematyczność.
Oczywiście na efekty trzeba poczekać, ale warto !
Naturalnie piękny wygląd jest nagrodą za cierpliwość .

Autor: Joanna Pauli
Kosmetolog


« »
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Naradowe Centrum Badań Rozwoju
Unia Europejska